FEDAİ KİRAZ ÜRETİCİSİNE MÜJDEYİ VERDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

FEDAİ KİRAZ ÜRETİCİSİNE MÜJDEYİ VERDİ

İYİ Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı Osman Fedai, kiraz üreticilerine müjdeyi verdi, Fedai yaptığı yazılı basın açıklamasında ,Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Akşehir Belediye Başkanlığı öcülüğünde kiraz üreticisini kooperatifleştirerek, sektöre ivme kazandıracaklarını açıkladı .

14 Mart 2019 - 00:19

 İyi Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı Osman Fedai yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları açıkladı. Akşehir ve yöresi  Akşehir kirazı ile de bilinir. Maalesef son yıllarda Akşehir kirazına gereken ilgi ve alaka gösterilmedi. Üretici birkaç alıcı firmanın eline bırakılarak ne halin varsa gör denildi.  Kiraz üreticisinin derdi bir kez olsun sorulmadı, göstermelik kiraz festivali ile  mevcutlar buradayız dese de sahaya inip , kiraz üreticisinin derdi ile dertlenilmeyip, bir çıkar yol dahi düşünülmedi. Üretici kirazını nasıl pazarlar, bir yıl emek geçtiği kiraz parasını nasıl alır diye bir kez olsun dahi sorulmadı ilgilenilmedi. Seçimden seçime kiraz üreticisinin yanına gidenler. Biz buradayız diyerek objektife poz verenler bir kere olsun çare aramadı..  Biz dün olduğu gibi bugünde ve yarında da üreticimizin yanında olacağız.
KİRAZ KOOPERATİFİNE ÖNCÜ OLACAĞIZ .
Kiraz üreticilerinin de  malumu üzere , üreticimiz dış ve iç pazarda çeşitli sıkıntılar yaşamakta. Biz bu sıkıntıları bertaraf etmek için  Akşehir Sanayi ve Ticaret Odası iş birliği ile bir kiraz kooperatifi kuracak, sektöre ivme kazandırıp rekabet ortamı yaratacağız. Bu projemizin alt yapı çalışmaları da bitirilmiş durumda. Belediye Başkanı olmamız durumda bu projemiz ivedilikle hayata geçirilecek, üreticilerimiz bir kooperatif çatısı altın da toplanılıp kirazları pazarlanacak ve değerlendirilecekti  dedi .
HAYVAN PAZARINI SOĞUK HAVA TESİSİNE ÇEVİRECEĞİZ 
Başkan Fedai açıklamasına şu şekilde devam etti. Atakent yakınlarında hali hazırda bir hayvan pazarımız bulunmakta. Burada kurulan Pazar D-300 karayoluna uzak bir alanda  kurulması sebebi ile hayvancılıkla uğraşan  vatandaşlarımıza sorun teşkil etmekte. Biz bu yapıyı soğuk hava tesisi olarak değerlendirecek, hayvan pazarını da  kara yolu kenarına tekrar inşa edeceğiz. Böylelikle hem hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımıza hem de meyve ve sebze üretimi yapan vatandaşlarımıza katkı sağlayacak ürünlerin korunmasını destek vereceğiz dedi.
HABER MERKEZİ

Bu haber 453 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR MYO'DA MEZUNİYET SEVİNCİ
AKŞEHİR MYO'DA MEZUNİYET SEVİNCİ
GENÇLİK HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI
GENÇLİK HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI