GAZİ’ NİN MİNİK TEMACILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

GAZİ' NİN MİNİK TEMACILARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

Millî Eğitim Bakanlığı ile TEMA Vakfı'nın protokolü kapsamında okullarda uygulanan Minik TEMA Projesi kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu anasınıfları belge ve rozetlerini aldı.

28 Mayıs 2019 - 23:22 - Güncelleme: 29 Mayıs 2019 - 09:43

Akşehir Gazi Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu anasınıfları 2018 - 2019 öğretim yılında kendi müfredatlarının yanısıra TEMA Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol doğrultusunda hazırlanan TEMA Eğitim Programını uyguladılar. Programı başarıyla uygulayan sınıfların öğretmenlerine belge, öğrencilere ise TEMA rozeti vermek için program düzenlendi. Programa Tema Vakfı Akşehir İlçe Temsilcisi Mehmet Çelik, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. 
Programın açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Abdülkadir Yelboğa : “Minik TEMA; okulda çocukların sınıflardan dışarı çıkarak, evde ise bilgisayar ve TV başından kalkarak doğayla anlamlı bir bağ kurmalarına ve duyularını kullanarak doğayı keşfetmelerine fırsat yaratmayı amaçlayan bir programdır. Program sayesinde çocuklarımızın doğada hissederek, dokunarak, koklayarak ve duyarak, farklı deneyimler yaşama fırsatı bulması; böylece hem bedensel, hem de zihni gelişimlerinin olumlu yönde desteklenmesini hedefledik. Başarıya ulaştığımızı düşünüyorum. Öğrencilerimiz arasında yeni bir sinerji oluşturdu. Bizlere katkı sağlayan TEMA Vakfı Akşehir Temsilciliğine teşekkür ederiz. ”
Okul müdürünün konuşmasından sonra TEMA Vakfı Akşehir İlçe Temsilcisi Mehmet Çelik konuşmasında: “Minik TEMA Programı, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde ve Türkiye Okul Öncesi Eğitimini Geliştirme Derneği'nin katkısıyla 2010 yılında pilot olarak başlatılan erken çocukluk dönemine yönelik bir doğa eğitimi programıdır. TEMA eğitimlerine anaokullarından başlıyoruz. Dedelerimizden devaraldığımız doğa mirasımızın gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla doğaya duyarlı, yeşili koruyan ve suyunu koruyan gençler yetişmesini amaçlıyoruz. Anasınıfları, ilkokullar, ortaokullar ve liselerde uygulanan eğitim programlarımız var. Gönüllü öğretmenlerimiz vasıtasıyla bu eğitimleri gerçekleştiriyoruz. Eğitim süreci boyunca öğretmen ve öğrencilerimizi çeşitli araçlarla destekleyerek doğayı tanımasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk İlkokulunda da bu yıl iki anasınıfı ile eğitim programını gerçekleştirdik. Programı başarıyla gerçekleştiren öğretmenlerimize belgelerini, öğrencilerimize de rozetlerini takdim edeceğiz. Başta Okul Müdürü Abdülkadir Yelboğa olmak üzere destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Katılımcılara programla ilgili sunum yapıldıktan sonra belge ve rozet dağıtımı ile program sona erdi.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 608 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI