GÖNÜL GÖZÜ DERNEĞİ 11 YAŞINDA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

GÖNÜL GÖZÜ DERNEĞİ 11 YAŞINDA

Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği 11. Yılını dernek yöneticileri İsmail Değirmenci,Hasan Ukdem ve Hatice Gürüler pasta keserek kutladı.

15 Ocak 2022 - 13:36

Gönül Gözü Derneği Başkanı Devriş Ahmet Şahin derneğin 11.kuruluş yıldönümünü nedeniyle yapmış olduğu değerlendirme  şu ifadelere yer verdi ; “6 Ocak 2011 tarihinde '' Milli Hassasiyet ve Toplumsal Bilinç '' sloganı ile kurmuş olduğumuz Gönül Gözü Kültür ve Yardımlaşma Derneği bugün itibari ile 11.yılına ulaştı.  11 yılda onca olumsuzluklara ve imkansızlıklara rağmen toplumsal ve kültürel alanda bir çok etkinliğe imza attık. Bir Engel de Sen Kaldır kampanyamızla yüzlerce engelli bireyin yüzünü güldürdük, sayısız yüreğe dokunduk.Konya merkez ve ilçeleri başta olmak üzere Karaman,Kırım ve Suriye'ye yardım eli uzattık. Geleneksel hale getirdiğimiz iftar buluşmaları ve düzenlemiş olduğumuz çeşitli kahvaltı ve salon etkinliklerinde Huzurevi sakinleri,kimsesiz çocuklar,şehit aileleri,gaziler ve engelli bireylerle bir araya gelerek farkındalık yarattık.Engelli Hakları konusunda yapmış olduğumuz basın açıklamaları ile gündemi değerlendirerek gerek engellilerin 2022 ve 2828 maaşları gerekse çeşitli bürokratik sıkıntılarında yanlarında olmaya haklarını korumaya çalıştık. Milli Günlerde yapmış olduğumuz kutlama etkinlikleri,köy okullarında Nutuk dağıtımı,eğitim yardımları, Atatürk ve Cumhuriyet'in kuruluş felsefesini küçümseyen demeç ve konuşmalara yönelik yapmış olduğumuz basın açıklamaları ile milli bir tavır sergiledik.Türk Dünyası ve Türk Kültürüne yönelik düzenlemiş olduğumuz panel,konferans,sempozyum,konser,şiir dinletileri ve fotoğraf sergileri kültürel alanda iz bıraktık.  Dernekçiliğin,değnekçilik ve siyasi rant aracına dönüştüğü ve itibar kaybettiği bir dönemde hiç bir grubun arka bahçesi yan uzantısı olmadan,maddeye ve güce boyun eğmeden,kapı kapı gezip el açanlara ve milletin sırtından yükünü tutanlara inat yaptığımız işin samimiyetine ve kutsaliyetine inanan bir avuç onurlu insanın alın teriyle kazandığı helal parasından bize vermiş olduğu bağışlarla bugüne kadar geldik ve yolumuzda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. 
 ''Sen yanmazsan, ben yanmazsam, biz yanmazsak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa?'' dizelerine ve çıkmış olduğumuz bu yolda, “Tohum saç bitmezse toprak utansın” dedik çalışmalarımıza başladık. Elbet seni hakir görenler olur, Kınayanlar olur, yerenler olur, Vazgeç diye akıl verenler olur, “Hedefe yürüyen adam ol yeter” diyen şaire kulak verip, yufka yüreklilerin! bizi yarı yolda bırakmasına aldırmadan, çevremizdeki herkesi şaşırtıp, düşlere kapılmadan hayal kurma kabiliyeti ile ortaya varımızı yoğumuzu döküp, her saatin her dakikasına emeğimizi katıp bugünlere ulaştık. Gerçekleştirdiğimiz tüm organizasyonlarda ve etkinliklerde bizden desteğini esirgemeyen tüm Gönül Gözü Dostlarına,Basınımızın güzide temsilcilerine,yol arkadaşlarımıza kısacası HERKESE ve HERŞEYE rağmen bizimle olan,bize destek veren güzel insanlara şahsım ve derneğim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Gönül Gözünüz Hep Açık Olsun”

Bu haber 392 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAPALI PERŞEMBE PAZAR ALANI’ KULLANIMA AÇILIYOR
KAPALI PERŞEMBE PAZAR ALANI’ KULLANIMA AÇILIYOR
MEPAŞ MÜŞTERİ HİZMETLERİ YETKİLİLERİNE  “İŞARET DİLİ EĞİTİMİ” PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ
MEPAŞ MÜŞTERİ HİZMETLERİ YETKİLİLERİNE “İŞARET DİLİ...