AKŞEHİR’DE ‘KOLTUK GİTTİ’ KAVGASI…

İyi Parti Akşehir Belediye Başkan Adayı Osman Fedai ve CHP Akşehir Belediye Başkan Adayı Eyüp Oyan seçim başarısızlığının faturasını sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamalarla birbirine kesti. İşte o açıklamalar.


AKŞEHİR’DE ‘KOLTUK GİTTİ’ KAVGASI…

CHP’Lİ OYAN FEDAİDEN GELEN SUÇLAMLARA SERT YANIT VERDİ

 

Eyüp Oyan sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada: “İyi parti adayı Osman FEDAİ. talihsiz bir açıklamada bulunmuş. Benim bir proje olduğum ve şimdi ödüllendirileceğimi yazmış. Ben sizlere 15 Ekim den bugünü kadar olan olayları açıklayayım. Akşehir'li hemşerilerim. 15 Ekim de ben partime başvurdum ve iyi parti yöneticileri ile ortak aday ve ortak çalışma için çağrıda bulunduk hemde defalarca. 25 Kasım a kadar devam etti çağrımız. (ben şube Müdürü yüm. Henüz emekli degilim. Benim amacım koltuk veya menfaat olsaydı hükümeti yöneten partide olur ve belki buğün genel müdürü belki de milletvekili olurdum. Her yiğidin harcı değil şube müdürü iken muhalefet partisinden belediye başkanı adayı olmak. Bende bu yürek var.) o tarihe kadar Osman fedai asla aday olmayacağım diyordu. Benim aday açıklamasına iyi parti yönetimi de katıldı üstelik. Ne oldu ise 05 Aralık'ta oldu. Beyefendi yanına Tuzlukçulu Nurettin'i alarak CHP genel merkezine gitmiş. On günde ne değişti acaba. Neden 25 Kasım'a kadar gelmeyip de 05 Aralık ta Ankara ya gittiniz. (eğer gelseydiniz ve protokol imzalansaydı. ortak aday ne sen, nede ben olurdum onlarca aday başvurusu olurdu.) Hem de defalarca. (bu arada Salih AKKAYA`nın adaylığı kesinleşmesi olayı oldu. Diğer adaylardan biri seçilseydi beyefendi aday olmayacaktı) daha sonra iki ilçe yönetimi yine bir araya geldi.

 

FEDAİ 2,5 YILI VE YARDIMCILIĞI İSTEMEDİ

Başkan yardımcılığı ve 13 meclis üyesini biz onlara teklif ettik hatta. 2,5 yıl sıra ile başkanlık yapılsın teklifi bile yapıldı. Ama beyefendi ısrarla ben aday olacağım dedi. Başka bir şey demedi. (eğer konu Akşehir sevdası olsaydı bu kadar ısrarcı olmaz ya zamanında çağrımıza uyar gelirdi veya yardımcılığı kendisi kabul ederdi). Ben daha sonra meclis üyeleri ile de görüştüm hatta akm de halk huzurunda yüzleşme teklifi bile yaptım. Ama sonuç 0. Ben asla Akşehir sevdamı hiçbir şeye değişmem. Benim amacım koltuk değil Akşehir dir. Gelecek dönemde yine aday olacağım. Kazanacağım ve Akşehir'e sosyal belediyeciliği mutlaka getireceğiz. Bu kadar net.(halkımız doğru söyleyeni zamanla öğrenecektir ve doğru adayı bir sonraki seçimde seçecektir) Hala teklifim geçerli iki parti yönetimi ile halk huzurunda yüzleşelim. Bu arada tabi bizim partinizin içinde de adam satan var onlar kendini biliyor” dedi.

 

 

 

FEDAİ OYAN’I PROJE ADAMI OLMAKLA SUÇLADI

 

Fedai partililerine teşekkür ettiği sosyal medya mesajında CHP Belediye Başkan Adayı Oyan’a yüklendi. Fedai ayrıca ; “Yapılanların meclise giren sekiz adet cok değerli arkadaşımız ile takip edilecegini bildiririm” dedi

İşte o açıklama:

“Saygıdeğer Hemşerilerim.Çok şükür bir seçimi daha kazasız belâsız geride bıraktık.Akşehir başarısız bir yönetimi yeniden seçti.Bu seçimin bir genel seçim olmadığını ısrarla belirtmemize rağmen oylar yine Parti adına verildi.Bu durumun Salih başkanın basarısı olarak nitelendirilemeyeceğini sahadaki çalışmalarımızda gayet net bir şekilde gördük.Kendileri de bunu gördüler. 
CHP tabanına teşekkür ederim. İlçe yönetiminin gösteremediği feraseti gösterdiler. İlçe Yönetimi kendi egosunu tatmin etmek isteyen üç beş siyaset dinazoruna karşı koyma cesaretini gösteremediği için kendilerini bitirdiler ve Akşehir’in modern ve çagdaş bir kent olmasının önünü tıkadılar. Ayrıca Meclise çok sayıda üye sokma ve Belediye başkan yardımcılığı gibi bir fırsatı teptiler.Bunun altından kalkamayacaklar.Artik bu yönetimin istifa etmesi etik olur diye düşünüyorum. Sayın CHP adayı görevini yapmış olmanın mutluluğu içerisinde Isparta'ya dönebilir. Sanırım Ak partili kardeşlerim bu hizmetinin karşılığında dönüşünde lütuflarını esirgemeyeceklerdir; Çünkü proje başarıya ulaşmış maksat hasıl olmuştur.
Bu seçimde ekip arkadaşlarım ve partililerimizle başarılı bir kampanya yürüttük.Büyük bir uyum içinde keyifle çalıştık. Ekip harikaydı.Kadın kolları,Gençlik kollarımız harikaydı.İlçe başkanlığımız, meclis üyelerimiz mükemmeldi. 
Ayrıca Demokrat parti eski yönetimimiz büyük fedakarlık yaptı. Saadet Partisi ilçe başkanlığına DSP ilce başkanlığına, Vatan Partisi ilce başkanlığına katkılarından dolayı çok teşekkür ederim.
Kıymetli vatandaşlarım, seçim suresince gösterdiğiniz ilgiye,sevgiye verdiğiniz oylara cok teşekkur ederim.Allah sizlerden razı olsun.Şahsıma ve partime atılan iftiralara itibar etmediniz, tahriklere kapılmadınız hoşgörüyü ve sevgiyi hırçın siyasetçilere öğrettiniz.Size selâm olsun. Kazanan Başkan seçim kampanyası sırasında halkımızı tanıma fırsatını umarım bulmuştur. Tavsiyem etrafındaki kabuğu kırıp halkla içice olmasıdır. Delik deşik olmuş bu bütçe ve bu mantıkla başarılı olması zor görünse de Akşehir’imiz için başarılı olmasını diliyorum.Yapılanların Meclise giren sekiz adet çok değerli arkadaşımız ile takip edileceğini bildirir, seçim sonuçlarının hayırlara vesile olmasını diler, saygılarımı sunarım”

 

Haber Merkezi