TATİL BİTTİ, ÖĞRENCİLER DERS BAŞI YAPTI

Akşehir'de 20 bin öğrenci 2019-2020 eğitim öğretimin başlamasıyla ders başı yaptı.


TATİL BİTTİ, ÖĞRENCİLER DERS BAŞI YAPTI

2019-2020 eğitim öğretimin başlamasıyla Yaklaşık 20 bin  öğrenci ders başı yaptı. Eğitim - Öğretimin başlamasıyla Nasreddin İlköğretim Okulu’nda bir tören düzenlendi. Törene Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya,Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, veliler ve öğrenciler katıldı. 


Programda bir konuşma yapan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya şu ifadelere yer verdi: "Ülkemizde ve şehrimizde bir eğitim- öğretim yılına daha başlamanın mutluluğunu hep birlikte coşkuyla yaşıyoruz.

2019-2020 Eğitim Öğretim yılına başlarken, geleceğin teminatı çocuklarımızın, onlar için en iyisini isteyerek her türlü imkânını seferber eden değerli velilerimizin ve büyük fedakârlıklarla, bu kutsal vatan topraklarında hizmet veren değerli öğretmenlerimizin heyecanını ve coşkusunu en kalbi duygularla paylaşıyor, onların bu yeni eğitim öğretim dönemlerini tebrik ediyorum.

Peygamber Efendimiz (SAV) “Ya öğreten ol, ya öğrenen ol, ya dinleyen ol, ya da ilmi seven ol. Sakın beşincisi olma (bunların dışında kalma) helak olursun” buyurmuşlardır. Bu da dinimizin eğitime ve öğretime verdiği önemin en büyük kanıtlarındandır.

Ülkemizin ve şehrimizin şaha kalktığı; kalkınmanın gelişmenin ve büyümenin arttığı, 2023’ün Büyük Türkiye’sini inşa etmeye çalıştığımız ve dünyanın yükselen yıldızı olma yolundaki adımlarımızda milli ve dini değerlere sahip, iyi eğitim almış gençlere ve fertlere ihtiyaç duymaktayız. Akşehir Belediyesi olarak her eğitim öğretim döneminde verdiğimiz sözü bir kez daha tekrar ederek eğitime verdiğimiz desteklerin kat ve kat artmaya devam edeceğinin sözünü veriyoruz.

Bu vesileyle, ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz, sevgi, sabır ve fedakârlıkla görevlerini yerine getiren öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı’nın, değerli öğretmenlerimize, tüm öğrencilerimize ve velilerimize hayırlara vesile olmasını temenni ederek, tüm eğitim camiasına başarılar diliyor, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimize de Cenab-ı Hak’tan rahmet niyaz ediyorum." 
Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 
Değerli Öğretmenler, Sayın Velilerimiz ve Sevgili Öğrenciler;
Öğrenci, öğretmen, yönetici, veli ve eğitim personelinin büyük emek sarf edecekleri ve fedakârlıklarıyla donatacakları bir eğitim-öğretim yılını daha karşılamanın sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

 09 Eylül 2019 tarihi itibariyle okul öncesi, ilköğretim ve lise düzeyi tüm öğrencilerimizin de bu sevinç ve heyecana ortak olmasıyla 2019-2020 eğitim öğretim yılına sevinç ve coşkuyla başlamış olacağız.

 İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye"nin yolu da eğitimden geçmektedir. Çağdaşlaşmanın ve ekonomik kalkınmanın temeli yetişmiş insan gücüdür. Genç ve dinamik ülke nüfusumuza iyi bir eğitim imkânı sağlandığı takdirde, ülkemizin güçlü bir ülke olmasının önünde hiçbir engel kalmaz.

 Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumumuzun geleceği için de büyük önem taşımaktadır. Çocuklarımıza ve gençlerimize saygıyı, millet ve ülke sevgisini, bağımsızlık onurunu öğreten tek yer okuldur. Eğitimin hayatımız boyunca ne kadar önemli bir süreç olduğunu unutmamalıyız.

 Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bulunan, fedakarca görevini ifa ederken şehitlik makamıyla şereflenen, gazilik unvanıyla onurlanan eğitim camiamızın aziz neferlerini saygı ve şükranla yad ediyorum.

 Bu süreçte kendilerini mesleklerine adamış, büyük fedakarlıklarla ülkemizin her köşesinde görev yapan öğretmenlerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizin ve velilerimizin 2019/2020  eğitim öğretim yılını kutluyor, başarılar diliyorum.

 Sağlıklı, huzurlu, mutlu yarınlar sizlerin olsun. Her şey gönlünüzce olsun...
Program öğrencilerin gösterisi ve okunan şiirlerle sona erdi.

HABER  / mehmet ince