ZABITA EKMEK DENETİMİ YAPTI

Akşehir'de belediye zabıtaları fırınları denetimden geçirdi. Denetimlerde gramajı düşük çıkan ekmekler, toplanarak ihtiyaç sahibi insanlara ulaşması için gerekli yerlere teslim edildi.


ZABITA EKMEK DENETİMİ YAPTI

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Akşehir'de Bakkal, Şarküteri, Unlu Mamülleri ve Ekmek satış noktalarına ekmek denetimi yaptı. Periyodik olarak fırın, kasap, pastane gibi işletmelere denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri, ilçe merkezinde düşük gramajda ekmek üreten fırınlara tutanak tutulup, işlem yapıldığı öğrenildi. 
Fırın işletmecilerini uyaran zabıta, ihlalin devam etmesi durumunda iş yerinin mühürleneceğini belirtti. Gramajı düşük olarak fırınlarda üretilen 800'e yakın  ekmek Aksev, Sevgi Evleri ve Kızılay'a teslim edilerek  ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. 
Halkın sağlığı ve yararı için denetimlerin devam edeceğini bildiren Zabıta Ekipleri;  “Ekiplerimiz tarafından periyodik olarak işletmeler denetimden geçirildi. Yapılan denetimlerde ekmeğin uygun gramajda olup olmadığına bakıldı. Kurallara uymayıp eksik gramajda ekmek üretenlere ceza kestik. Toplanan eksik gramajlı ekmekleri de dar gelirlilere ücretsiz olarak verdik” diye konuştu.

HABER  / MEHMET İNCE