BAŞKAN AKKAYA SELÇUKLU PARKINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Akşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırım ve projeler hız kesmeden devam ediyor. Şehrin her alanının adeta şantiyeye dönüştüğü ilçede Akşehir Belediyesi tarafından Hıdırlık mevkiindeki Fidanlık alanında dev ve muhteşem bir park yapıldı.Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya alanda incelemelerde bulundu.


BAŞKAN AKKAYA SELÇUKLU PARKINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

İnşaat çalışmalarını yerinde inceleyen ve ihaleyi alan inşaat firması yetkililerinden bilgi alan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya’ya Akşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü M. Ozan Küçük’te eşlik etti.

İnşaat çalışmalarının hızla ilerlediğini, Akşehirlileri nefes alabilecekleri ve dinlenebilecekleri güzel bir parka kavuşturacaklarının altını çizen Başkan Akkaya “Şu anda Akşehir Belediyemiz 2018 yılı yatırım projesi kapsamında bulunan Selçuklu Parkı inşaat çalışmalarını incelemekteyiz. 3 Milyon TL’lik bir bedeli olan bu projemiz inşallah kısa zamanda  tamamlanacaktır. Bu projemize kardeş belediyemiz olan Selçuklu Belediyemizce yaklaşık 3’de 1 oranında katkı sağlanmaktadır, Selçuklu Belediyemize teşekkür ediyoruz. 9 bin 564 metrekarelik  bir alana sahip olacak olan ve içinde 400 metrekarelik kafeteryası bulunacak olan Selçuklu Parkımız;  göletleri,  yürüyüş yolları, oyun gurupları ile güzel bir park olacaktır. Akşehirli hemşehrilemize  böylesine güzel bir ortamda; nefes alma, dinlenme ve vakit geçirebilmelerini sağlayabilecekleri bir park kazandıracağımız için mutlu olduğumuzu belirterek parkımızın şimdiden hayırlı  ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.