SULTANDAĞI'NDA TIRMANIŞ DEĞİL TEMİZLİK ZAMANI ETKİNLİĞİ

Sultandağı Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akşehir Akademik Kulübü işbirliğiyle İlçede Tırmanış değil Temizlik Zamanı etkinliği düzenlenecek.


SULTANDAĞI'NDA TIRMANIŞ DEĞİL TEMİZLİK ZAMANI ETKİNLİĞİ

Konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verildi: "Geçtiğimiz hafta Ilgın ve Akşehir den sonra Çay ve sonrasında Sultandağı Kaymakamlığımızca birlikte Milli Eğitim Müdürlüğü Gençlik Spor Müdürlüğü bünyesinde SUDASK ve AKADEMİK Kulüplerimizce Sultandağlarının değerli zirvelerinin bulunduğu Afyonkarahisar Sultandağı İlçemizde Şehitlik Ormanında doğa temizliği yapılacaktır.
20 Ekim Pazar günü saat 09:00 da Altunparktan hareketle Çay İlçemize gidilecektir.

Gün geçtikçe tahrip edilmekte ve kirlenmekte olan doğal çevrenin; aynı evlerimizin, bahara ya da gelecek olan misafirlere hazırlanmasında olduğu gibi temiz tutulmasına ihtiyacı var. İnsanoğlunun ürettiği yapay kirlilik, maalesef hava, su, toprak ve tüm doğal çevreye kalıcı zararlar vermekte, geri döndürülmesi imkansız yaralar açmakta. Oysaki doğa; içinde bulunduğumuz sonbahar ve kışın ardından gelecek ilkbahar mevsiminde, sularını tertemiz dağlardan akıtmalı, tohumlarını tertemiz topraktan yeşertmeli, canlılarına pırıl pırıl ve mis gibi kokan bir gökyüzünden nefes aldırmalı. Geçmişten aldığımız güzel emaneti , torunlarımıza aynı güzellikle bırakabilmek ise bizim sorumluluğumuz olmalı. SUDASK ve AKADEMİK dağcılık kulübü olarak, bu sorumluluğu hissediyor ve şehrimizin yakınındaki Şehitlik ormanı Mesire alanından başlayan ve Sultandağları içlerine uzanan örnek bir doğa temizlik faaliyeti gerçekleştirerek bu konuya parmak basmak istiyoruz. Bu maksatla, piknik sezonunun sona yaklaşmasını fırsat bilip, insanlarımızın isteyerek ya da bilinçsizce tabiata bırakmış olabilecekleri, doğaya zarar veren atıkları toplayarak; çevre koruma bilinci konusunda önemli bir farkındalık oluşturabilmek adına ve "en güzel temizlik kirletmemektir" vurgusunu yaparak özellikle gençlerimiz başta olmak üzere tüm Sultandağı halkını "DOĞAYI TEMİZLEME FAALİYETİ"'ne davet ediyoruz. İnanıyoruz ki Çay halkının, bu kentin doğal güzelliklerini korumak için elinden geleni yapacaktır.
Faaliyet Tarihi
20 Ekim 2019 cumartesi
Saat 10 : 00 da Milli Eğitim Müdürlüğü önünden hareket edilecektir." 
HABER / MEHMET İNCE