ADNAN YILMAZ: ‘SİZLERDE BİRER FUAT SEZGİN OLABİLİRSİNİZ’

Yazar - Emekli Vali Adnan Yılmaz, Akşehir Belediyesi’nin kültürel ve sosyal etkinlikleri kapsamında Akşehir’de konferans verdi.


ADNAN YILMAZ: ‘SİZLERDE BİRER FUAT SEZGİN OLABİLİRSİNİZ’

Akşehir Kültür Merkezi’nde öğleden önce ve sonrasında iki kez gerçekleştirilen konferansta ‘Tarihin, Tarihe Altın Harflerle Nakşettiği İsim: Prof. Dr. Fuat Sezgin’ konusu işlendi.Emekli Vali Adnan Yılmaz, konferansında, “2018/6 Sayılı Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile 2019 yılı Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı olarak ilan edildi. Fuat Sezgin; günde 17 saat çalışan, 29 lisan bilen, İslam Kültür ve medeniyetini dünyaya en mükemmel anlatan bir değerdir” dedi.Konferansında biyografik film gösterimi ile Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hayatını, yaşam felsefesini, çalışmalarını ve eserlerini anlatan Yılmaz, özellikle öğrencilere hitap ederek “Sizler de birer Fuat Sezgin olabilirsiniz” şeklinde konuştu.
Konferans Sonunda Yazar - Emekli Vali Adnan Yılmaz’a Akşehir Belediyesi adına İlçe Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz tarafından bir plaket takdim edilirken, konferansa katılan öğrencilerde Adnan Yılmaz’a kitaplarını imzalattırdı.
HABER MERKEZİ