ÇELTİK'TE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Çeltik'te 24 Kasım öğretmenler günü çeşitli etkinliklerle düzenlendi.


ÇELTİK'TE ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Çeltik'te Öğretmenler Günü Programı 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Meydanı'nda Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk töreniyle başladı. Çelenk Törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, Şube Müdürleri Bayram YILDIZ ve Vesile Tuğba DEVECİ, Okul İdareleri ve öğretmenler katıldı. Tören Çeltik Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunumunun ardından Çeltik 
Kültür Merkezine geçildi.
Programa İlçe Kaymakamı 
Osman SAK, Belediye Başkanı  Ali MEŞE, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN, Şube Müdürleri, kurum müdürleri ve öğretmenler katıldı.
Kültür Merkezinde program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. 100.Yıl Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Aycan KARAMAN günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail ÇETİN'in öğretmenlere hitabı ve sonra öğrencilerimizin hazırlamış oldukları program sunumuna geçildi. 24 Kasım Öğretmenler günü ile ilgili şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren şiir ve kompozisyonun okunması ve öğrencilerin hazırlamış oldukları tiyatro ile devam etti. Programda İlçemiz en genç ve en kıdemi öğretmenine, yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi.
Program sonrası ise Çeltik Belediye Başkanlığının  katkılarıyla tüm öğretmenlere hediyeler verildi. Ayrıca yine Çeltik Belediye Başkanlığının katkısıyla Öğretmenlerimize ve katılımcılara yemek ikramında bulunuldu.
Hediye ve yemek ikramıyla ilgili finansal destek sağlayan Çeltik Belediye Başkanı Ali MEŞE'ye teşekkür ettiler.
Çeltik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü "Programın hazırlanmasında emeği geçen yönetici, öğretmen ve öğrencilerimize de teşekkür eder, ülkemizin geleceğini inşa eden tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarız. "dedi. 
HABER / SERKAN AKGÖL