BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRAYAN GENÇ AVUKAT, SOL GÖZÜNÜ KAYBETTİ

Akşehir'de 29 yaşındaki Avukat Asilcan Tuzcu, ikamet ettiği apartmanın girişinde henüz kimliği belirlenemeyen bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Gözünden ve boynundan yaralanan genç avukat, hastanede tedavi altına alındı.


BIÇAKLI SALDIRIYA UĞRAYAN GENÇ AVUKAT, SOL GÖZÜNÜ KAYBETTİ

Akşehir'de , Avukat Asilcan Tuzcu (29), evinin bulunduğu apartmanın girişinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin bıçaklı saldırısına uğradı. Tuzcu, aldığı bıçak darbeleriyle gözünden ve boynundan yaralandı.
KANLAR İÇİNDE KALDI
Olay, akşam saatlerinde ilçeye bağlı Altunkalem Mahallesi'nde meydana geldi. Avukat Asilcan Tuzcu, evinin bulunduğu apartmanın girişinde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin bıçakla saldırısına uğradı. Gözündün ve boynundan bıçaklanan Tuzcu, kanlar içinde kaldı.
HASTANEYE KALDIRILDI
Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince Akşehir Devlet Hastanesine kaldırılan Tuzcu, ilk müdahalesinin ardından Konya'ya Meram Tıp Fakültesi'ne sevk edildi. Polis, şüpheli ya da şüphelilerin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.
"SORUŞTURMA VE TEDAVİ SÜRECİ 
YAKINDAN TAKİP EDİLMEKTEDİR"
Konya Barosu da sosyal medyadan yaptığı paylaşımında, "Borumuzun avukatlarından Asilcan Tuzcu, kimliği belirsiz kişilerin bıçaklı saldırısına uğramıştır. Meslektaşımızın tedavi süreci Meram Tıp Fakültesinde devam etmekte olup, hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Soruşturma ve tedavi süreci baromuzca yakından takip edilmektedir" denildi.
BOYNUNDAKİ YARA, ŞAH DAMARINA 2 SANTİMETRE MESAFEDE
Ameliyat edilen Avukat Asilcan Tuzcu'nun sol gözünün görme yetisini kaybettiği öğrenildi. Tuzcu'nun boynundaki yaranın ise şah damarına 2 santimetre mesafede olduğu belirtildi.
AVUKATIN SOL GÖZÜNÜ KÖR EDEN SALDIRGAN PERUK TAKMIŞ   

Akşehir'de avukat Asilcan Tuzcu(29) yaşadığı saldırıyı anlattı. Evinin bulunduğu apartmanın girişinde bıçakla saldırıp, bir gözünün görme yetisini kaybetmesine neden olan saldırganın peruk taktığı ortaya çıktı. 

Halen hastanede tedavi altında tutulan genç avukat, olay anını gazetecilere anlatıp, "Beni öldürmeye gelmişti" dedi. Bıçaklı saldırı olayı, önceki gün  saat 18.30 sıralarında ilçeye bağlı Altunkalem Mahallesi'nde yaşandı. Avukat Asilcan Tuzcu, evinin bulunduğu apartmanın girişinde bıçaklı saldırıya uğradı. Gözünden ve boynundan bıçaklanan Tuzcu, yakınlarının ihbarı üzerine gelen sağlık ekiplerince Akşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İlk müdahalesinin ardından Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi'ne sevk edilen avukat hemen ameliyata alındı. Ancak doktorların tüm çabasına rağmen sol gözü görme yetisini kaybetti.
'BENİ ÖLDÜRMEYE GELMİŞ'
Polis, saldırıyla ilgili geniş çaplı araştırma başlatırken, boynundaki bıçak yarası şah damarına 2 santimetre mesafede olan avukat, Tuzcu (29), hastane odasında DHA'ya konuştu. Saldırganın, peruk taktığını söyleyen Tuzcu, olay anını şöyle anlattı:
"Bürodan çıkıp, çarşıda otomobilimle dolaştıktan sonra eve geldm. Otomobilimi her zaman park ettiği yere koydum. Aracın arkasına baktığımda bir kişi olduğunu fark ettim. Saçları vardı. Kendi kendime, 'Kadın mı erkek m?' diye sordum. Değişik bir tipi vardı. Tekin birine benzemiyordu. Otomobilden insem mi diye düşündüm. Şizofren ya da gaspçı olabileceği aklıma geldi. Sonra ne olabilir ki, deyip arabadan indim. Kimseyle husumetim yok. Araçtan inip eve doğru giderken, bana yaklaştığını fark ettim. Saliselik bir olaydı. Geri döndüğümde aramızda çok az mesafe kalmıştı. Tam döneceğim sırada, bıçağı sırtıma vurdu. Can havliyle geri döndüm. Aramızda boğuşma yaşandı."  
`ÖLÜMDEN DÖNDÜM´
Saldırganın bıçağı sürekli yüzüne savurduğunu belirten avukat Asilcan Tuzcu, "Kendimi korumaya çalıştım. O, bıçakla yüzüme saldırırken, yumruk atmaya çalıştım. Elindeki bıçağı boğazıma, yüzüme savuruyordu. Bıçağı gözüme soktu, dünyam karardı. Gözümün gittiğini hissettim. Direncim azaldı. Her yerimden kan akıyordu. Bana saldırmaya devam ediyordu. Kalbime ve boğazıma bıçağı sallıyordu. Beni öldürmeye gelmiş. Beni yere yatırmaya çalıştı. Bacaklarıma doğru bıçağı sallamaya başladı. Direnince bıçak bacaklarıma isabet etmedi. Ölümden döndüm. Failin yakalanıp, yüce mahkemede yargılanmasını, hak ettiği cezayı almasını istiyorum. Adalet Bakanı'mızdan yardım istiyorum; Sadece avukat olduğum için değil, hiçbir insana böyle bir saldırı kabul edilemez" diye konuştu.
AKŞEHİR BARO 
TEMSİLCİSİNDEN  AVUKATIN 
BIÇAKLANMASINA 
 İLİŞKİN  AÇIKLAMA 
Konya Barosu Akşehir Temsilcisi Avukat Barış Tören, önceki gün bıçaklı saldırıya uğrayan Avukat Asilcan Tuzcu hakkında basın açıklaması yaptı. Tören Açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Önceki gün  akşam (15.10.2020) saat 19:00 sıralarında, sevgili genç meslektaşımız Avukat Asilcan Tuzcu, kimliği belirsiz fail veya failler tarafından silahlı saldırıya uğramıştır. Akşehir Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalesinin ardından Konya Necmettin Erbakan Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ameliyata alınan meslektaşımızın tedavisi halen devam etmektedir.
Konya Barosu ve Akşehir’deki avukat meslektaşlarımız adına menfur saldırıyı ve saldırganları kınıyoruz. Kimliği henüz belirlenemeyen fail veya faillere ilişkin gerekli araştırma ve soruşturmalar, Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı ve Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından titizlikle yürütülmektedir. Olayla ilgili gerek Konya Barosu gerek Akşehir Müzaheret Başkanlığı olarak fail veya faillerin en kısa sürede yakalanması ve soruşturma işlemlerinin yürütülmesi için sürecin yakından takipçisi olacağız.
Meslektaşımızın en yakın zamanda sağlığına kavuşmasını ve aramıza katılmasını temenni ediyoruz.”
HABER / MEHMET İNCE