SAĞLIK İÇİN DENETİMLER YAPILDI

İÇIŞLERI BAKANLIĞI tarafından yayımlanan genelgeye göre denetimler Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz tarafından başladı.


SAĞLIK İÇİN DENETİMLER YAPILDI

Pazaryerlerinde alınan korona virüs denetimlerini inceleyen Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, İlçe emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Mevlüt Yiğit, Lokantacılar esnaf odası Ramazan Kocaihtiyar ve kurum amirleri ile birlikte Akşehir Perşembe semt pazarında esnafın covid-19 tedbirlerini denetledi. Ayrıca, vatandaşlara yeni tedbirleri aktaran Kaymakam Kurnaz, halkın tedbirlere uyması konusunda da uyarlarda bulundu.

VATANDAŞA TEŞEKKÜR

Kaymakam Kurnaz “Vaka sayılarının artması sebebiyle biz de Kaymakamlık olarak tüm birimlerimizle titizlikle çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Yoğunluğun fazla olduğu ve bulaş hızının yüksek olabileceği pazarlarda, zabıta ekiplerimizin düzenli olarak gerçekleştirdiği denetimlere bugün biz de katıldık. Bugün denetimlerimizde gördük ki vatandaşlarımız ve esnaflarımız denetimlere yüzde 99 uymaktalar, sosyal mesafe kuralına, maske takmaya ve hijyenik olmaya oldukça özen gösteriyorlar. Bu güzel tutumlarından dolayı esnaflarımıza, vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte bizlere yardımcı olan emniyet teşkilatına, jandarma ekiplerine de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

YOK ETMEK ELİMİZDE

Kaymakam Kurnaz ve beraberindekiler, pazarcılar ve alışveriş yapan vatandaşlara sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına uygun hareket etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Kaymakam Kurnaz, “Bu virüsü yok etmek bizlerin elinde. Sağlık Bakanlığının bu konudaki uyarıları önemsenir ve uygulanırsa inanıyorum ki eski günlerimiz kısa süre içinde döneceğiz. Lütfen kurallara uyalım. Maskemizi takalım, temizliği önemseyelim” dedi. Kaymakam Kurnaz denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirtti. HABER / MEHMET İNCE