ŞİZOFREN HASTASI, 15 YAŞINDAKİ KIZ KARDEŞİNİN BOĞAZINI KESTİ

Konya'da lise 1'inci sınıf öğrencisi Yağmur B. (15), ağabeyi Soner B. (25) tarafından bıçakla boğazı kesilip, vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanarak öldürüldü.


ŞİZOFREN HASTASI, 15 YAŞINDAKİ KIZ KARDEŞİNİN BOĞAZINI KESTİ

Soner B.'nin, şizofreni tedavisi için yatırıldığı hastaneden bugün kaçıp, eve gelerek cinayeti işlediği belirlendi. 7 Mart'ta '#Kadınaşiddetehayır' mesajı paylaştığı da öğrenilen Soner B., cinayetten bir süre sonra eve döndüğünde polis tarafından gözaltına alındı.   

Olay, saat 18.10 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Selahattin Eyyübi Mahallesi Gençtürk Sokak'ta meydana geldi. Akşam saatlerinde eve gelen aile bireyleri, evde bulunan Yağmur B.'nin kapıyı açmaması ve kapının da kilitli olması üzerine endişelenerek polise haber verdi. İhbar üzerine gelen ve çilingir yardımıyla eve giren polis, lise öğrencisi Yağmur B.'yi bıçakla boğazı kesilmiş ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklanmış halde kanlar içerisinde buldu. Yapılan kontrolde talihsiz kızın yaşamını yitirdiği belirlendi. Polis, yaptığı araştırmada Yağmur B.'nin şizofreni tedavisi için bugün Konya Şehir Hastanesi'ne yatırılan ve hastaneden kaçan ağabeyi Soner B. tarafından öldürüldüğünü belirledi. Olaydan sonra kaçan ve bir süre sonra eve gelen Soner B., polis ekiplerince gözaltına alındı. 

KADINA ŞİDDETE HAYIR MESAJI PAYLAŞMIŞ 

Öte yandan, Soner B.'nin 7 Mart'ta '#Kadınaşiddetehayır' mesajı paylaştığı ortaya çıktı.

ANNESİNE DERS VERMEK İÇİN CİNAYETİ İŞLEMİŞ!

Konya'da 15 yaşındaki kız kardeşinin boğazını keserek öldüren şizofren hastası 25 yaşındaki Soner B. cinayeti neden işlediği de ortaya çıktı. Katil zanlısı ifadesinde, "Ablam ve annem benim hastaneye yatırılmam konusunda sürekli kaymakamlığa dilekçe yazıyorlardı. Bende anneme unutamayacağı bir ders vermek istedim. Annemin acı çekmesini istedim. Bir ömür boyu bu acıyı unutamasın ve bu acıyı yaşasın istedim. Kız kardeşimi bıçaklayarak öldürerek ona bu acıyı yaşattım" dediği öğrenildi.

Öte yandan genç kızın ders çalıştığı sırada ağabeyi tarafından öldürüldü de tespit edildi.