KANDİLLERDEKİ İKRAM GELENEĞİ SÜRÜYOR

Akşehir Belediyesi Mübarek Berat Kandili münasebetiyle ilçe merkezindeki büyük camilerin önünde vatandaşlara kandil simidi dağıtırken, Dış mahallelerdeki camilerde ise camiye gelen vatandaşlara mevlid şekeri dağıttı. Yatsı namazı sonrası dağıtılan ikramlar vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.


KANDİLLERDEKİ İKRAM GELENEĞİ SÜRÜYOR

Akşehir Belediyesi Mübarek Berat Kandili münasebetiyle ilçe merkezindeki büyük camilerin önünde vatandaşlara kandil simidi dağıtırken, Büyükşehir yasası ile Akşehir’in mahallesi haline gelen dış mahallelerde de camiye gelen vatandaşlara mevlid şekeri dağıttı. Yatsı namazı sonrası dağıtılan ikramlar vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi olarak tüm kandil ve dini günlerde, gelenek haline getirdikleri ikramların devam ettiğine değinerek "Mübarek Berat Kandilimizde de camilerimize gelip ibadetlerini yapan cemaatimize geleneksel hale getirdiğimiz gibi ikramlarımızı sürdürdük. Şehir merkezimizin yanı sıra Büyükşehir Yasası’yla mahallemiz haline gelen dış mahallelerimizdeki değerli hemşehrilerimize de ikramda bulunduk. Ben tüm hemşehrilerimin kandilini tekrar tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. HABER MERKEZİ