ÇELTİK KAYMAKAMI VURAN “ÖNCELİK YAYA” UYGULAMASINA KATILDI

İlçe Kaymakamı Yusuf Beran VURAN, İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan “30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” projesi kapsamında, yaya önceliği konusunda farkındalık oluşturmak için, yaya geçitlerinde yavaşlamak, geçen yayalara ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla ilçemizde öğrenim gören öğrencilerimiz ile birlikte yaya geçişlerine kırmızı çizgi çekerek farkındalık çalışmasına katıldı.


ÇELTİK KAYMAKAMI  VURAN “ÖNCELİK YAYA” UYGULAMASINA KATILDI

Hayata geçirilen çalışma ile yaya öncelikli trafik uygulamasında kurallara uymayan sürücülere uyarılarda bulunuldu. Öğrencilerimiz tarafından şoförlere broşür verilerek önceliğin yayaya ait olduğu konusunda vurgu yapıldı. Ayrıca sürücülere yaya güvenliği konusunda bilgilendirmede bulunan Kaymakam VURAN; “Bugün burada yaya önceliğine vurgu yapmak için buradayız. Yayalarımıza ve sürücülerimize yönelik hazırlanan broşürleri öğrenci kardeşlerimizle birlikte vererek bu farkındalık çalışmasına destek olmaya ve vatandaşımızın bu konudaki bilinç düzeyinin yüksek tutulmasına gayret ediyoruz. Bu uygulamalarla inanıyorum ki yeni neslimizi de bu bilinçle yetiştirmiş olacağız. Ayrıca tüm Çeltikli hemşehrilerimize diyoruz ki, kavşak giriş ve çıkış noktalarında, okul ve yaya geçitlerinde durarak yayalarımıza yol verip öncelik tanıyoruz. Bunu da kıymetli hemşehrilerimden istirham ediyorum.” ifadelerini kullandı.
İlçemizde düzenlenen etkinliğe Kaymakam Yusuf Beran VURAN,  İlçe Emniyet Amiri Olcay YILDIRIM, İlçe Jandarma Komutanı Çağatay ACAR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kubilay ORAL, Çeltik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman AKGÜL, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN