GENÇLİK MERKEZİ TAM KAPANMADA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR

Akşehir Gençlik Merkezinde görevli gençlik liderleri ile gönüllü gençler, tam kapanmada sokak hayvanlarına yiyecek ve su bıraktı.


GENÇLİK MERKEZİ TAM KAPANMADA SOKAK HAYVANLARINA SAHİP ÇIKIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 17 günlük tam kapanma ile ilgili tüm tedbirleri alan Akşehir Gençlik Merkezi bu süreçte sokak hayvanlarının beslenmeleriyle    yakından ilgileniyor. Kentteki sokak hayvanlarının yaşam alanlarını ilk olarak tespit eden gençlik liderleri ile gönüllüler, daha sonrasında hayvanlar için yiyecek ve su bıraktı. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan ve sıcak havadan etkilenen sokak hayvanları için yiyecek ile su bırakan gençlik liderleri ile gönüllü gençler, yaptıkları bu çalışmayla takdir topladılar.
Renkli görüntülerin ortaya çıktığı çalışmadan ötürü duydukları memnuniyetlerini dile getiren gençlik liderleri ile gönüllü gençler, hayvanları unutmayarak her zaman ki gibi yanlarında olduklarını belirttiler.
Yeni tip koronavirüsün sadece insan hayatını etkilemediğini belirten Gençlik Merkezi gençlik liderleri “Gençlik Merkezi Müdürlüğü gençlik liderleri ve gönüllü gençleri olarak şehrimizde yaşayan sokak hayvanlarının beslenmeleri için yerlerinde yiyeceklerini verdik. Burada yaşayan sokak hayvanları da bizim birer canımız. O canları da korumamız gerekiyor. Hayatlarının idame etmeleri içinde beslenmelerini sağlamamız gerekiyor. Bütün vatandaşlarımıza seslenerek; sokakta yaşayan her canlı bizim için değerlidir. Onların besin bulmaları için, onlara merhametli davranmalarını istiyorum. Koronavirüs, sadece insanların değil sokak hayvanlarının da hayatını olumsuz etkiledi. Salgın sebebi ile sınırlama getirilen kafe, restoran gibi işletmelerin faaliyetlerinin azalması ve vatandaşların evlerinden çıkamaması ile yiyecek bulması zorlaşan sokak hayvanlarını unutmadık. Yaşadığımız bu zor günlerde sokak hayvanlarını unutmadık” diye konuştular. HABER / MEHMET İNCE