BAŞKAN AKKAYA'DAN KADİR GECESİ MESAJI

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya Kadir Gecesiyle ilgili mesaj yayımladı. Başkan Akkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:


BAŞKAN AKKAYA'DAN KADİR GECESİ MESAJI

On bir ayın sultanı, Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, "Bin aydan daha hayırlı" olarak nitelendirilen Kadir Gecesi'ne kavuşuyor olmanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. 
Kadir Gecesi, Kuran-ı Kerim'in övdüğü, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bir gecedir.  Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla, manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. 
Ramazan ayı sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir aydır. Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir.Bin aydan daha hayırlı olan bu gecede özellikle dünyada ve ülkemizde görülen birçok vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan pandemi olarak ilan edilen virüsün bir an önce bitmesi için de bol bol dua edip, rabbimize sığınacağız. İnşallah bu mübarek gecede edilen dualar, Tüm İslam Alemi’ne, ülkemize ve tüm dünyaya barış, sağlık ve huzur getirir.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi’ni tebrik ederken; sıhhat, huzur ve hoşgörü içinde hepimizi Ramazan Bayramı’na eriştirmesini temenni ediyorum.
HABER MERKEZİ