TRAFİK HAFTASINDA SÜRÜCÜLER BİLGİLENDİRİLEREK DENETİM YAPILDI

Akşehir'de Karayolu Trafik Haftası kapsamında polis ekipleri tarafından bilgilendirme ve trafik denetimleri gerçekleştirdi.


TRAFİK HAFTASINDA SÜRÜCÜLER BİLGİLENDİRİLEREK DENETİM YAPILDI

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Karayolu Trafik Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında D-300  karayolunda denetimler gerçekleştirdi. Ekipler, araçları tek tek durdurup, başta emniyet kemerinin önemi konusunda bilgilendirme de bulunup sürücülere trafik kurallarına uymaları yönünde bilgilendirmeler yapıldı.
Farkındalık oluşturmak için Trafik haftasında çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Trafik Akşehir Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir “Akşehir D-300 Uygulama noktasında  araç sürücüsü ve yayaları durdurarak, emniyet kemeri kullanmanın önemi, aşırı hız yapmanın sakıncaları, alkollü araç kullanmanın oluşturduğu riskler, hatalı sollama ve yakın takibin neden olduğu kazalar ile trafikte diğer yol kullanıcılarına saygı konusunda bilgilendirmelerde bulunduk” dedi. Akdemir meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilebilmesi, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından bu ve buna benzer uygulamaların devam edeceğini söyledi.
Öte yandan etkinlikler kapsamında hazırlanan ’Evdeyim Ama Trafik Kuralları Aklımda’, ’Trafikte Her Yıl Daha İyiye’ ve ’Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın’ mesajları şoförlere verildi. Sürücülere Ramazan bayramının yaklaşması sebebiyle kolonya ve şeker ikram edildi. 
Programa Akşehir Kaymakamı Ahmet Sait Kurnaz, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akdemir, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Gök Emniyet ve Jandarma personelleri katıldı. 
HABER / MEHMET İNCE