SULTANDAĞLI TEKVANDOCU KARDEŞLER ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Sultandağı’na bağlı Kırca Kasabasında Milli Taekwandocu Münir Furkan Doğru ve kardeşi Nisa Doğru Babası Taekwando antrenörü Mustafa Doğru tarafından turnuvalara hazırlanıyor.


SULTANDAĞLI  TEKVANDOCU KARDEŞLER  ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Sultandağı Kırca Kasabası doğumlu olan Taekwando antrenörü Mustafa Doğru Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olduktan sonra Osmaniye’de spor salonu açarak genç sporculara eğitim vermeye başladı. Kovıd-19 pandemisi nedeniyle ara vermek zorunda kalan Doğru çocukları Münir Furkan ve Nisa’ya antrenman yaptırmaya devam ediyor.  Avrupa ve Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek olan Nisa Doğru 8. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası'nda birinci oldu. 
Sultandağı Kırca Doğumlu  Millî Taekwondocu Münir Furkan ve Nisa  Doğru , Kırca ve Sultandağı’nda Kondüsyon ve Dağ Koşularına aksatmadan devam ediyor.  Osmaniye de Taekwondo hayatına devam eden Genç Milli Taekwondocu Münir Furkan Doğru 10 yıldır Yarışmalara katıldığını, 5 yaşından itibaren Taekwondo yaptığını Ulusal ve uluslararası birçok şampiyonlukları bulunan Münir Furkan Doğru’nun 2021 yılında Gençler Kategorisinde Ülkemizi Tekwondo dan Temsil etmeye kazandığı öğrenildi. Haziran ayı içerisinde Sofya’da yapılacak Uluslararası Multi Avrupa şampiyonasına hazırlananan Münir Furkan Doğru Babası aynı zamanda hocası olan Mustafa Doğru’nun Pandemi ve yasakların kendileri için bulunulmaz fırsat olduğunu köy havasında açık hava idmanlarının Milli Tekvandocu ya çok faydası olduğunu belirtti.
Milli Tekvandocu Münir Furkan Doğru’nun ulusal ve uluslararası birçok şampiyonluklarına yenilerini ekleyeceğini Avrupa ve Dünya şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde Temsil etmek istediğini ve istiklal marşımızı okutmak hedefinde olduğunu beyan etti. Akşehir Postası Gazetesi olarak Genç milli gururumuz olan Sporcularımıza başarılar dileriz. 
HABER MERKEZİ