YAZLALI ÖĞRENCİLER İSTANBUL'U GEZDİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol doğrultusunda "Benim Günlüğüm" adlı Günlük Yazma Yarışmasında dereceye girenlere İstanbul gezisi düzenlendi.


YAZLALI ÖĞRENCİLER İSTANBUL'U GEZDİ

Geziye ilişkin olarak Okul Yönetimi şu ifadelere yer verdi: "Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol doğrultusunda "Benim Günlüğüm" adlı Günlük Yazma Yarışması düzenlenmişti. Bu yarışmada ilçemizde ilk üç dereceyi Yazla Şehit Astsubay İbrahim Geçer İlkokulundan Leyla İkra URHAN, Ravza YÜKSEL, Erol Emir AYDIN elde etmişlerdi. 
Yarışmada ilçemizde ilk üçe girerek 12-15 Temmuz 2021 tarihleri arasında İstanbul Gezisi kazanan Yazlalı Minikler İstanbul'da, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı, Boğaz Turu, Dikilitaş, Gülhane Parkı, Panorama 1453 Tarih Müzesi, Eminönü, Rumeli Hisarı olmak üzere birçok yeri gezme fırsatı bulmuş oldular.
Yazla Şehit Astsubay İbrahim Geçer İlkokulu ve Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Mustafa YILMAZ, başta yarışmayı kazanan öğrenciler olmak üzere sınıf öğretmenleri Özkan ÖZER'i ve okul idaresini tebrik etti. Miniklere gezi süresince refakat eden sınıf öğretmeni Azime TÜZÜN'e, ayrıca bu anlamlı yarışma ve gezi için Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teşekkür etti. "

HABER / MEHMET İNCE