ROBOT YARIŞMASINDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLERİNDEN TOPALOĞLUNA ZİYARET

Millî Eğitim Bakanlığı koordinesinde, (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Vakfı, TİKA ve ACROME iş birliğinde 13-16 Haziran 2022 tarihinde düzenlenen MEB Robot yarışmasında Türkiye 3.sü olan Şehit Özden Çınar MTAL idareci ve öğretmenleri Akşehir Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu'nu ziyaret etti.


ROBOT YARIŞMASINDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLERİNDEN TOPALOĞLUNA ZİYARET

Millî Eğitim Bakanlığı koordinesinde, (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Vakfı, TİKA ve ACROME iş birliğinde 13-16 Haziran 2022 tarihinde düzenlenen MEB Robot yarışmasında Türkiye 3.sü olan Şehit Özden Çınar MTAL idareci ve öğretmenleri İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Barbaros TOPALOĞLU'nu ziyaret etti.
 "Göbeklitepe" teması ve "Ahi Can tarihin sıfır noktasında" sloganıyla  GAP Arena Spor Salonu'nda 4 gün süren yarışmalara, Türkiye'nin yanı sıra 8 ülkeden 5 bin 425 öğrenci ve öğretmen, 2 bin 453 robot projesi katıldı.
Şanlıurfa’da yapılan , Türkiye ve yabancı ülkelerden toplam 135 Robotun yarıştığı “İleri Seviye Çizgi İzleyen” kategorisinde, Gökhan Aldemir ve Erdem ÖZYÜCEL’in Danışmanlığında Elif Büyük, Sude Naz Şişman ve Aynur Başeğmez adlı öğrencilerden oluşan Akşehir Şehit Özden Çınar MTAL Robot Takımı ilk defa  katıldıkları  MEB Robot yarışmasında Türkiye 3.sü oldu. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros TOPALOĞLU,bu büyük başarıyı ilçemize kazandıran öğrencilerimizi,öğretmenlerimizi ve okul idarecilerimizi tebrik ederek,başarılarının devamını diledi.
HABER / MEHMET İNCE