DEVLET HASTANESİNDE MİDE BALONU UYGULAMASI

Akşehir Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı Doktor Halil Kirazlı tarafından Mide Balonu uygulaması yapılıyor.


DEVLET HASTANESİNDE MİDE BALONU UYGULAMASI

Mide Balonu uygulamasıyla ilgili olarak Akşehir Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: Mide balonu endoskopi işlemi ile mideye yerleştirilen silikon bir balondur. Mide içerisinde kapladığı hacim sayesinde tokluk hissi vererek kilo vermek isteyen kişilerin daha az porsiyonlarda yiyip ideal kiloya ulaşmalarını sağlamaktadır.
Özelliğine göre mide balonu midede 6,12 ay gibi bir süre kaldığı için sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığının kazanılmasını daha kolay bir hale gelmektedir bu şekilde de zayıflamada ve devamında kiloyu korumakta etkisi büyüktür.
Mide botoksu ise vücut kitle indeksi 25-40 arasında olan, cerrahi tedavi istemeyen ya da ek hastalıkları nedeni ile cerrahi ameliyat olamayan hastalarda, diyet ve egzersiz programlarına yardımcı olarak %15-20 kadar kilo vermenize ve ideal kilonuza kavuşmanızı hedefleyen endoskopi ile uygulanan bir yöntemdir.
Biz Akşehir devlet hastanesi'nde hem endoskopik mide balonu uygulama işlemini hem de endoskopik mide botoksu işlemini başarı ile yapmaktayız.
HABER / MEHMET İNCE