MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TOPALOĞLU'NDAN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros Topaloğlu, 2021 -2022 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeni ile kutlama mesajı yayımladı.Milli Eğitim Müdürü Topaloğlu şu ifadelere yer verdi:


MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TOPALOĞLU'NDAN EĞİTİM ÖĞRETİM YILI  MESAJI

2022-2023 eğitim öğretim yılına başlıyor olmamızın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.  Geleceğimizin ve ülkemizin teminatı olarak gördüğümüz öğrencilerimize eğitim vermeye başlayacağımız yeni çalışma yılı, hepimize hayırlı olsun. 
Eğitim, toplumun geleceğini belirleyen bir süreç ve önemli bir memleket meselesidir. Biliyoruz ki bir milletin muasır medeniyetler seviyesine gelebilmesi ve geleceğe umutla bakabilmesi “eğitimden” geçmektedir. Bu yüzden yavrularımızın en iyi şekilde yetişmesi, hepimizin ortak hedefidir. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi “Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” Bu ifadenin ışığında, eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgileri doğrultusunda zihinsel, ruhsal, sosyal gelişimlerine öncülük ederek onları millî, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir.
Sevgili Öğrenciler, sizleri anne ve babanız kadar sevecek olan öğretmenlerimizin sıcacık yüreğine hoş geldiniz. Okullarımız sizin ikinci eviniz; öğretmenleriniz ise ikinci ailenizdir. Şunu biliniz ki, bizler her zaman sizleri kendinize, ailenize ve ülkemize yararlı birer insan olarak yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Yeni eğitim ve öğretim yılını güzelliklerle geçirmenizi ve derslerinizde başarılı olmanızı temenni ediyorum. 
Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım, ülkemizi o çok arzuladığımız muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak neslin mimarları, hiç şüphesiz sizlersiniz. Sizler, öğrencilerimizin önce yüreğine, sonra aklına dokunan, okulu ve okumayı sevdiren birer rehbersiniz. Biliyorum ki öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadılar ve asla da kaçınmamaktadırlar. Özverili çalışmalarınızla öğrencilerimizi bilgi, beceri, tutum ve değerlerle donatacağınıza inancım tamdır. Bu zor fakat kutsal görevinizde hepinize başarılar diliyor; sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir eğitim öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum. 
Saygıdeğer Veliler, çocuklarınızı okulla buluşturmanın heyecanını hep beraber yaşıyoruz. Bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlığınızın yani çocuklarınızın sorumluluğunu omuzlarımızda, yüreğimizde hissediyoruz. Çocuklarımızın ilk eğitim gördüğü kurum ailedir ve onların ilk eğiticileri de sizlersiniz. Bundan dolayı çocuklarımıza iyi bir model olmalı, gerekli sevgi, ilgi ve alakayı göstermeliyiz. Sizlerle birlikte sağlıklı bir iletişim ve iş birliği içerisinde çocuklarınızı, Türk Milli Eğitiminin temel amaçları doğrultusunda en iyi biçimde yetiştireceğimizden emin olunuz.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve ailelerimizin “İlköğretim Haftası’nı” kutluyor; 2022-2023 eğitim öğretim yılının milletimize ve Akşehir’imize hayırlı olmasını diliyor; hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
HABER / MEHMET İNCE