ILGIN'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Ilgın'da 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programı, Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILINÇ, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı çelenk sunma töreni ile başladı.


ILGIN'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Programa Toki 15 Temmuz Şehitleri İlkokulunda düzenlenen etkinliklerle devam edildi. Ilgın İlçe  KaymakamıAytekin YILMAZ, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen ve öğrencilerimizin katıldığı programda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Ilgın İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILINÇ yaptı. 
İlçede eğitim öğretim adına yatırımların devam ettiğini, 24 derslikli 4 okulun yapının son aşamada olduğunu, Çatak köy yaşam merkezinin ise çok yakında hizmete geçeceğini söyledi.Gençlerin artık fikir ürettiğini, teknolojiyi kullanan değil geliştiren uygulamaları hayata geçirdiğini, Teknofest yarışmasında Ilgın Ticaret Borsası Fen Lisesi’nin 2 projesinin Türkiye 2,’liği elde ettiğini ifade etti. Milli Eğitim Müdürü Kılınç  yeni eğitim yılının öğrenci, öğretmen, okul yöneticisi ve velilerimiz başta olmak üzere, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diledi.Öğrenciler tarafından okunan şiirler ve gösterilerden sonra 15 Temmuz Şehitleri İlkokulu öğrenci ve velileri tarafından hazırlanan yöresel ürünler protokol üyelerine takdim edildi.İlçe kaymakamı  Aytekin YILMAZ program sonunda öğretmen ve öğrencilerin  eğitim öğretim yılını kutladı. HABER MERKEZİ