AKADEMİK'TEN TENDUREK ZİRVESİ

Akademik Kulübü tarafından İlk kez gerçekleştirilen Tendurek zirvesi başarıyla tamamlandı.


AKADEMİK'TEN TENDUREK ZİRVESİ

Etkinlikle ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "AKADEMİK (AKŞEHİR AKTİF DAĞCILIK EĞİTİM MERKEZİ GENÇLİK SPOR KULÜBÜ)  girişimleriyle, Ağrı TDF il temsilciliği iş birliğiyle gerçekleşen zirvemizde herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Aşkta, Şems’ e, Mevlana olmak vardır
Yüzlerce hayat heba oldu, 
Yürüdük, terler buhar oldu
Her Şehidimin kanı
Aktı bayrak oldu
Ben dağlarımızın zirvelerine, hikayeleriyle yol alırım. Gidilecek sevdanın duygularına yer vererek, anlamlaşır adımlar. Bırakın çöp atmayı, doğada bıraktığım ayak izlerini, dağlarımı kötü düşüncelerden dahi uzak tutarım. Bu kez gidilecek dağda kendi hikayem vardı. Haydi, şimdi taşı, yüreğin yetiyorsa ruhunu zirveye.
Oysa benim arkadaşlarımdı, yoldaşım, dertleştiğim, güldüğüm, ağladığım, zorlandığımda elimden tutanım, canım kanım gencecik yiğitlerdi. İliklerindeki buz kesmeler, Gecenin ayazı dondurmazdı, masumların yanağındaki gözyaşlarının sebebi, kalleşliğin en adi izleriydi. Şehidim, ağlayıp sarıldıklarım, ruhunuz şad olsun, dağlar sizlerin sayesinde özgür, ülke sizlerin sayesinde bizim. Bu zorlu topraklarda aylarca eziyetle yürüdüm. Şimdi ise ağaçsız, otsuz, canlı barınmayan kara taşlarda anılarımla birlikte hüzünle yürüyorum.İnsan yaşadığı sürece geçmişinde tekrar tekrar yürüyebilir de geleceğinin tekrarını yürüyemez. Güzelliklere giden yolda, neslinin güvenle yürümesi için kara taşlarda çiçeklerle bezeyip, bahar getirebilenlerin yurdudur Tendürek." 
HABER / MEHMET İNCE