AKŞEHİR’DE SUNULAN SAĞLIK HİZMETLERİ VATANDAŞLARI MEMNUN EDİYOR

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Akşehir'e ziyarette bulunarak sağlık hizmetlerini inceledi. Koç vatandaşların hizmetlerden memnun kaldıklarını ifade etti.


AKŞEHİR’DE SUNULAN SAĞLIK HİZMETLERİ VATANDAŞLARI MEMNUN EDİYOR

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, beraberindeki hizmet başkanları ile birlikte Akşehir ilçesinde hizmet sunan sağlık tesislerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’yı da makamında ziyaret eden Prof. Dr. Koç, sağlık alanında göstermiş oldukları duyarlılık ve destek nedeni ile Başkan Akkaya’ya teşekkür etti.
Akşehir’e bağlı Çakıllar Mahallesi’nde yapılan ve hizmete açılan Çakıllar Aile Sağlığı Merkezi ziyareti ile sağlık tesisi değerlendirmelerine başlayan Prof. Dr. Koç, sonrasında Akşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne geçerek sunulan hizmetler hakkında İlçe Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Sait Yalçın’dan bilgiler aldı. Akşehir ilçesinde 1. Basamak sağlık hizmeti sunan sağlıklı hayat merkezi, aile sağlığı merkezleri ile 112 acil sağlık hizmetleri istasyonlarının tamamını da ziyaret ederek incelemelerde bulunan Prof. Dr. Koç, görev başında bulunan sağlık çalışanları ile de sohbet ederek fikir alışverişinde bulundu
Akşehir Devlet Hastanesi ziyareti ile programına devam eden Prof. Dr. Koç, burada hastane yöneticileri,  doktorlar ve kliniklerden sorumlu sağlık çalışanları ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Sağlık Bakanlığı tarafından detayları paylaşılan ‘Beyaz Reform’ programı hakkında da katılımcılara bilgiler veren Prof. Dr. Koç, Akşehir Devlet Hastanesi’nin bölgede önemli bir sorumluluğu yerine getirdiğini söyledi.Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uz. Dr. Mustafa Parlayıcı tarafından yapılan sunumun ardından katılımcıların istek ve çözüm önerilerini dinleyen Prof. Dr. Koç, Akşehir Devlet Hastanesi’nin acil, ameliyathane, diyaliz, palyatif, evde sağlık, yataklı tedavi hizmetleri gibi tüm branşlarda çok verimli çalıştığını görmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.Başhekim Uz. Dr. Bülent Erdem ile birlikte hastaneden tedavi alan hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun temennilerini de ileten Prof. Dr. Koç, “Hastanemizde 2022 yılı 8 aylık dönem içerisinde 387.380 hastamızın poliklinik hizmeti alması ve 7.702 ameliyatın gerçekleştirilmiş olması, Akşehir Devlet Hastanesi’nin kendi rolündeki sağlık hizmetlerini başarı ile yerine getirdiğini ortaya koymaktadır” dedi.
Hastane değerlendirmelerinin ardından Akşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne geçen İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Koç , diş hekimleri ve birim sorumluları ile de bir araya geldi. Ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde pandemi öncesi rakamlara ulaşılmış olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Koç, özverili çalışmaları nedeni ile diş hekimi ve sağlık çalışanlarına teşekkür ederek Akşehir programını tamamladı.
HABER MERKEZİ