SENDE DE BENDE DE ANISI VAR

"Emekli Öğretmen Fikri Er önderliğinde Akşehirliler, 2-5 Kasım 2022 tarihleri arasında Ankara Kızılay Zafer Sergi Salonunda Akşehir’i tanıtan bir Sergiyi hizmete açtılar.


SENDE DE BENDE DE ANISI VAR

Serginin açılışına; Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel, Aski Yönetim Kurulu üyesi Osman Fedai ve vatandaşlar katıldı. Üç bölüm halinde oluşacak serginin ilk bölümünde  Halit Kinvan ve Ahmet Er’ın desteği ile Akşehir’in tarihi ve turistik merkezlerinin fotoğraflarından oluşan 250’ye yakın fotoğraf yer alıyor. Ayrıca Akşehir’de Atatürk’ün fotoğraflarına yer verildiği öğrenildi. 
Serginin ikinci kısmında Akşehirli Gökçen Eke’nin çizdiği 10 ayrı Nasreddin Hoca karikatürleri ilk kez ziyaret edeceklerin karşısına çıkacak. Serginin üçüncü kısmında ise Akşehir’e özgü 20-25 ödül almış ipek halı yer alacak. Bu halılar içerisinde Akşehir’de ilk dokunan ipek halı, “İsa’nın son Akşam yemeği” tablosu olan halı ve pek çok ilginç dokumaların olduğu ipek halılar Ankara’da bulunan ziyaretçileri ile buluşacak.
Sergi 2 Kasım Çarşamba günü saat 16’da açılacak ve 5 Kasım Cumartesi sona erecek. Sergi girişinde ziyaretçilere Akşehir’e özgü Kirazlı lokum ikram ediliyor. Sergide emeği geçen isimler şöyle; Emekli Öğretmen Fikri Er, Dursun Solmaz,Halit Kinvan, Ahmet Er,Gökçen Eke, Erdal Kavak, Nevzat Özen,Merve Varsak,Hüseyin Biçer 
HABER / MEHMET İNCE