YUNAK'TA ÖĞRENCİLER KARNE HEYECANI YAŞADI

2022-2023 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi 20 Ocak 2023 Cuma günü karne dağıtımı ile sona erdi.


YUNAK'TA ÖĞRENCİLER KARNE HEYECANI YAŞADI

Öğretmen ve öğrenciler iki haftalık bir tatile girerken ilk defa karne alan öğrenciler ve aileleri heyecanlı anlar yaşadılar. 
Yunak'ta 4 bine yakın öğrencinin karne heyecanı yaşadığı, 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı yarıyıl karne töreni Fatih İlk ve Ortaokulunda yapıldı. 
Karne Törenine; Yunak Kaymakamı Murat Karahan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan ve kurum amirleri katıldı. Karne heyecanına ortak olan ilçe protokolü, ilk kez karne alan öğrencileri tebrik ederek, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hediye edilen şivlilik kutusu ile karne ve kitap dağıttı.
Bu yıl ilk kez tüm öğrencilere karne ile birlikte okumaları için birer kitap hediye edildi. 
İkinci yarıyıl 6 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak olup kısa bir moladan sonra tüm öğretmen ve öğrenciler o gün ders başı yapacak.
 İŞCAN'DAN YARIYIL MESAJI
Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, 2022 - 2023 eğitim öğretim yılının birinci kanaat döneminin sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Hiç bir olumsuz durumla karşılaşmadan birinci dönemi tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, yarıyıl mesajında şunları kaydetti:
"2022-2023 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemi 20 Ocak Cuma günü sona eriyor. Öğretmenlerimizle yoğun bir çalışma dönemini geride bırakarak kısa bir dinlenme molası veriyoruz.
Geçen yıl Bakanlığımızın başlatmış olduğu "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesi kapsamında kütüphanesiz okulumuz kalmadı. Kütüphanelerdeki kitap sayısının artırılması için yoğun bir çalışma başlatarak büyük bir yol aldık. Yine, bu dönem ekstra çalışmalarla bir çok yavrumuzu okul öncesiyle tanışırtırdık, buluşurduk. Herhangi bir sebeple lise öğrenimine devam edemeyen çocuklarımızı da yeniden okullu olmaları yönünde çalışma başlattık. 900'e yakın taşıma kapsamındaki öğrencimize her gün sıcak yemek verdik. Inşallah ikinci dönem ana okul ve okul öncesi öğrencilerinin tamamı ile diğer gruptaki öğrencilere de yemek hizmeti vereceğiz. 
Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün projeleri kapsamında ÖDM denemelerine devam ettik. "Başarmaya Hazırım" ve " Bizim Okulumuz" projelerini hayata geçirdik. Yine Bakanlığımızın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün büyük destekleriyle pek çok okulumuzun bakım ve onarımını gerçekleştirdik. 10 bin okul kapsamında el atılmadık bir okulumuz kalmadı. Inşallah ikinci dönem bu çalışmalarımıza lise bazlı olarak devam edeceğiz. 
Yunak Milli Eğitim camiası olarak bizlere emanet edilen çocuklarımızın akademik anlamda en iyi şekilde eğitim almalarını; yerli ve milli değerlerimizi özümsemiş, hür iradesiyle değerlerini savunmayı karakter haline getirmiş bireyler olarak yetişmelerini en önemli hedefimiz olarak gördük. 
Bu süreçte, eğitim öğretimde bir bütünün ayrılmaz tarafları olan öğretmenlerimize, velilerimize ve diğer paydaşlarımıza müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.
Bu duygu ve düşünceler içerisinde Yunak ilçemizin ve ülkemizin eğitim öğretim sürecine katkı sunan herkese teşekkürlerimi sunuyor, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin bereketli bir tatil dönemi geçirmelerini diliyorum.”
HABER / SERKAN AKGÖL