YUNAK’TA KAR VE YAĞMUR DUASI YAPILDI

Yunak ilçesinde, bu yıl yeterli yağışın olmaması nedeniyle yağmur ve kar duası edildi.


YUNAK’TA KAR VE YAĞMUR DUASI YAPILDI

Aylardır beklenen yağışın gelmemesi üzerine vatandaşlar Yunak’ta  yağmur duasına çıktı.Kuraklığın  etkisini gösterdiği Yunak ve çevre bölgelerinde  kar  ve yağmurun yağmaması başta çiftçiler olmak üzere herkesi  düşündürüyor.Türkiye genelinde kış mevsiminin ortalarına gelinmesine rağmen yağışın beklenenin çok altında kalması nedeniyle Yunak ilçesinde  öğle namazı sonrası Yunak İlçe Müftüsü Sadık Aydoğan eşliğinde yağmur ve kar duasına çıkıldı.
Yunak Karataş Mahallesi Yeni Mezarlık Mevkiinde çevre ilçe ve mahallelerden de binlerce vatandaşın  katıldığı yağmur ve kar duasında eller semaya rahmet ve bereket için açılarak yağmur yağması için hep bir ağızdan amin denildi.Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı yağmur duasının ardından katılımcılara ve çocuklara hayırsever vatandaşlar tarafından yemek ikram edildi. 
Allah'tan umutlarını hiç bir zaman kesmediklerine vurgu yapan Yunak Belediye Başkanı Ali Konak ,  "Bizi yaradan Allah'ımıza el açtık, dua ederek yalvarıyoruz.Allah'dan afatsız ve bol bir yağmur ile kar bekliyoruz. Ürünlerimiz suya hasret kaldı" dedi.Başkan Konak ,  yağmur duası ile birlikte bereket sofrası etkinliğine katılan herkese teşekkür etti.
HABER / SERKAN AKGÖL