ILGIN’DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

ILGIN'DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

‘’Uyuşturucu İle Mücadele’’toplantısı Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Toplantı Salonunda Ilgın Kaymakamı Y. Fatih KADİROĞLU başkanlığında, yapıldı.

25 Ocak 2020 - 09:00

İlçe Sağlık Müdürlüğünün Sekreteryasını yaptığı toplantıya; İlçe Belediye Başkanı Yalçın ERTAŞ, Ilgın Meslek Yüksek Okul Müdürü Özcan KOÇYİĞİT, İlçe Jandarma Komutanı Vekili Murat TOPCU, İlçe Emniyet Müdür Vekili Mehmet GÖDEŞ, İlçe Müftüsü Abdurrahim KOCAGÖL, İlçe Gençlik ve Spor Müdür Vekili Fatma DAĞLI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KILINÇ, İlçe Sağlık Müdürü Abdül Muttalip SARI, İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Veli UĞUR ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü katıldı.Özellikle gençler başta olmak üzere uyuşturucu madde kullanımının ve uyuşturucu bağlantılı suçların önlenmesi, uyuşturucu maddelerin toplum ve toplum sağlığına verdiği zararların azalttırılarak tedavi olanaklarının iyileştirilmesinin sağlanması, uyuşturucu arz ve talebinin azaltılması, metruk binaların madde bağımlılığında kullanımının engellenmesi, kurumlar arası işbirliği yapılması konularının görüşüldüğü toplantıda çeşitli kararlar alındı.
Kaymakam Kadiroğlu ; "Uyuşturucu ile mücadele konusunda kararlı ve bir o kadar da sorumluluk duygusuyla hareket edip, bir taraftan varsa bu illetin pençesine düşmüş çocuklarımızı ve gençlerimizi kurtarmak ve bunların ailelerine ulaşmak, diğer taraftan da ve en önemlisi gençlerimizi zehirleyenler le mücadele etmek amacıyla her türlü tedbiri alacağız. Buradaki en önemli nokta bu illetle insanımız buluşmadan bunun önlemini almak. Bu konuda da ilgili kurumlarımızla koordinasyon sağladık. Aldığımız kararların İlçemize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 365 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
5 ŞÜPHELİDEN BİRİ TUTUKLANDI
5 ŞÜPHELİDEN BİRİ TUTUKLANDI
KISITLAMAYA RAĞMEN SOKAĞA ÇIKANLARA CEZA YAĞDI
KISITLAMAYA RAĞMEN SOKAĞA ÇIKANLARA CEZA YAĞDI