İLK KARNELER EVDE EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERE
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İLK KARNELER EVDE EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERE

Akşehir'de çeşitli sağlık sorunlarından dolayı okula gidemeyen ve "Evde Eğitim Hizmeti"nden faydalanan çocuklara karneleri bir gün önce verildi.

13 Haziran 2019 - 23:39

Okul öncesi ve ilköğretim çağındaki özel eğitime ihtiyacı olan bireylerden, sağlık problemi nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumda olanlara evde veya hastanede yatarak tedavi gördüğü sürede eğitim hizmeti vermeyi düzenleyen Milli Eğitim Bakanlığı "Evde ve Hastanede Eğitim Hizmetleri Yönergesi" kapsamında  19 Öğrenci evlerinde eğitim alıyor. 
Evde eğitim alan öğrenciler karne heyecanını değer öğrencilerden bir gün önce yaşadı. Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu çocukları ziyaret ederek hem karnelerine verdi hem de  hediyelerini verdi. Evde eğitim hizmetini  uzun zamandır yürüttüklerini belirten Milli Eğitim Müdürü Topaloğlu  "Genel eğitim uygulamalarının yanında özel eğitim kapsamında evde eğitim hizmetleri de veriyoruz. Bu kapsamda bunun bir ayağı da evde eğitim uygulamalarıdır. Akşehir  ilçesi sınırlarımızda 19 öğrencimiz evde eğitim uygulamaları kapsamında eğitiyoruz. Öğretmenlerimiz çocuklarımızın evlerinde bireyselleştirilmiş eğitim programlarını bu çocuklarımıza uyguluyorlar. Öğrencilerimizi 2 ay önce evlerinde ziyaret ettik. Burada kendisine ve ailesine 'karne törenine geleceğimizi ve başarılarını güzel gördüğümüz takdirde kendisini ödüllendireceğimizi' söylemiştik ve bu sözümüzü de tutarak öğrencilerimizi ziyaret ettik" dedi. Öğrencilerde Milli Eğitim Müdürüne Karnelerini ve hediyelerini verdikleri için teşekkür ettiler.
HABER / MEHMET İNCE 

Bu haber 378 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
ATAKENT KAVŞAĞINDA KAZA 1 YARALI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
UZMAN ÇAVUŞ UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI