İŞ ADAMI YUSUF TAŞÇI’DAN 50 YIL ÖNCE MEZUN OLDUĞU OKULA VEFA
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İŞ ADAMI YUSUF TAŞÇI'DAN 50 YIL ÖNCE MEZUN OLDUĞU OKULA VEFA

Yunak Hursunlu'lu İş adamı Yusuf Taşçı,50 yıl önce mezun olduğu Hursunlu İlk ve Ortaokulu öğrencileri için Çanakkale Şehitliğine gezi düzenledi.

19 Kasım 2019 - 08:12

Hursunlu Ortaokulunda  öğrenim görmekte olan Kuyubaşı,Yığar,Eğrikuyu,Harunlar ve Hursunlu'lu mahallelerinde ikamet etmekte olan  öğrenciler,Okul Müdürü,öğretmenler,Taşçı Makine Yönetim Kurulu Başkanı  Yusuf Taşçı ve Fahri Hursunlu'lu İş Kadını Hülya Semah'ın katıldığı gezi  ekibi  ecdadın tarih yazdığı mekânları; Seyit Onbaşı Anıtı, Kuzey-Güney Cephesi, Conkbayırı, Anzak Mezarlığı, 57. Alay Şehitliği ve müzeleri ziyaret ettiler. Birinci Dünya Savaşı´nın hüzünlü anılarıyla ziyaretçilerini bekleyen Çanakkale, öğrencilere duygu dolu anlar yaşattı.
 Gezide öğrencileri yalnız bırakmayan İş  Adamı Yusuf Taşçı;"Çocuklarımız  Çanakkale’de yaşananları yerinde görme fırsatı buldu. Ülkenin kuruluşunda önemli bir zafer olan ve Turguteli yöresinin de sayısız şehit verdiği Çanakkale’de şehit dedelerinin bıraktığı Milli Mücadele mirasının yerinde inceleyen öğrencilerin  gelecekte ailesine ve topluma faydalı,  milli ve manevi değerlere sahip bir şekilde kişilik kazanması ve öğrencilerde tarih bilincinin oluşmasını  bir nebze katkıda bulunduysak ne mutlu bize dedi ” Çnakkale'de kahraman ecdadın yazmış olduğu destanı yakından gören öğrenciler ve okul idaresi  bu güzel organizasyon için İş adamı Yusuf Taşçı'ya teşekkür ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 765 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
ARABALI SİNEMA ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ
SOSYAL MESAFELİ BİSİKLET TURU
SOSYAL MESAFELİ BİSİKLET TURU