İŞCAN, "KUT’ÜL AMARE UNUTULMAMASI GEREKEN BİR...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İŞCAN, "KUT'ÜL AMARE UNUTULMAMASI GEREKEN BİR DESTANDIR"

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, "Ecdadımızın azmi ve vatan sevgisiyle şanlı tarihimize yazılmış unutulmaz kahramanlık destanlarından biri olan Kut'ül Amare Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümünde tüm şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum." ifadelerini kullandı.

30 Nisan 2020 - 09:56

Yunak Milli Eğitim Müdürü İşcan, Kut'ül Amare Zaferi'nin 104'üncü yılı dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

"29 Nisan 1916 tarihinde Osmanlı Ordusu’nun Irak’ın Kut bölgesinde İngilizlere karşı kazandığı büyük bir zafer olan Kûtü’l-Amâre Zaferi, Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı Ordusu’nun zor şartlar ve imkânsızlıklar içerisinde, Çanakkale’den sonra kazandığı ve bir İngiliz tümeninin bütün personeli ile birlikte esir alındığı eşsiz bir zaferdir.

Kûtü'l-Amare, milletimizin tüm imkansızlıklara rağmen vatanına nasıl sahip çıktığını gösteren en önemli ve en açık örneklerden biridir. Yıllardır milletimizin hafızasından silinmeye çalışılan Kûtü'l-Amare zaferi, her zaman hatırlamamız gereken, unutulmayacak bir destandır. Kûtü'l-Amare ; Tıpkı Çanakkale gibi dili, etnik kimliği, memleketleri farklı olan binlerce kahramanın vatan ve istiklal uğruna cesurca mücadele ettikleri, sömürü ve işgale karşı tevhit ruhuyla ortaya koyulan bir destandır.

Ecdadımızın azmi ve vatan sevgisiyle şanlı tarihimize yazılmış unutulmaz kahramanlık destanlarından biri olan Kut'ül Amare Zaferi'nin 104'üncü yıl dönümünde tüm şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun."
HABER MERKEZİ

Bu haber 1203 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAFTASONU DÜĞÜNLER DENETLENECEK
HAFTASONU DÜĞÜNLER DENETLENECEK
KENEVİRLER UYUŞTURUCUYA DÖNÜŞMEDEN YAKALANDI
KENEVİRLER UYUŞTURUCUYA DÖNÜŞMEDEN YAKALANDI