İSMET İNÖNÜ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ HIRVANİSTAN’A...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İSMET İNÖNÜ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ HIRVANİSTAN’A GİDİYOR

Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi AB Hibe projesi kapsamında Hırvanistan’ın başkenti SPLIT’E gidiyor.

08 Ekim 2021 - 10:56

Okul yönetiminden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırlayıp sunduğu “Ortaöğretimde Akran zorbalığını önlemede Avrupa ülkelerinde kullanılan yöntemler” isimli ve “ Erasmus + Programı okul eğitimi personel hareketliliği (KA101)” türündeki personele yönelik kurs projesi ulusal ajans tarafından uygulanmaya değer bulunmuştu. 
 Proje kapsamında İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12 personel (2 yönetici, 10 öğretmen) okul eğitimi hareketlilik projesi çalışmalarına katılacaklardır. Personele yönelik okul eğitimi kurs projesi Hırvanistan’ın başkenti Split şehrinde 7 gün süreyle uygulanacaktır. Proje yurtdışı uygulama çalışmaları süresince katılımcılar proje konusu ile ilgili araştıma,inceleme ve hizmet içi eğitim faaliyetlerinde bulunacaklardır. Ayrıca katılımcılar Hırvanistan’ın kültürü, yaşam biçimi,sosyolojik özellikleri, konularında bilgi sahibi olurken İngilizce deneyimlerini artıracaklardır. 9.AB Hibe projeleri kabul edilen  Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2007 yılından buyana Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci ve Erasmus+ projeleri hazırlanmaktadır. 2007 yılında 10 öğrenci ile Polonya’da, 2008 yılında 20 öğrenci ile Almanya’da, 2012 yılında 36 öğrenci ile Macaristan’da, 2013 yılında 21 öğrenci ile Almanya’da, 2016 yılında 28 öğrenci ile İtalya’da, 2017 Yılında 25 yönetici ve öğretmen ile Polonya’da, 2019 yılında 12 personel ile Slovenya’da, 2019 yılında 10 öğrenci ile İspanya’da proje çalışmaları yapmıştır. Bugüne kadar uygulanan ve uygulanacak olan proje çalışmaları ile toplam 320.494 $ ( 3.302.395TL) Hibe desteği sağlanmıştır. Proje; Akşehir İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Makine Teknolojisi alanı öğretmeni proje koordinatörü Saim Tunçez tarafından hazırlanmıştır. Proje koordinatörü yurtdışı proje uygulamaları sürecinde katılımcılara rehberlik ve çevirmenlik hizmeti verecektir. Proje irtibat kişilerinden, İngilzce Öğretmeni Dilek Akbulut İngilizce çeviri işlerinde katılımcılara yardımcı olacaktır. Okul Müdürü vekili Yıldız Kayaalp, AB projeleri hazırlık çalışmalarında gerekli katkı ve desteği vermiş olup, uygulama ve yaygınlaştırma çalışmalarında gerekli katkı ve desteği sağlayacaktır. “ 
HABER / MEHMET İNCE 
 

Bu haber 553 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ YARALANDI
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ...
NASREDDİN HOCA ANMA GÜNLERİ BAŞLADI
NASREDDİN HOCA ANMA GÜNLERİ BAŞLADI