İSTİKLÂL MARŞINI EZBERE GÜZEL OKUMA YARIŞMASI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

İSTİKLÂL MARŞINI EZBERE GÜZEL OKUMA YARIŞMASI

Yunak'ta 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul düzeyindeki öğrencilere yönelik "İstiklal Marşı'nı ezbere ve en güzel okuma" yarışması yapıldı.

12 Mart 2023 - 23:09 - Güncelleme: 13 Mart 2023 - 12:21

Yunak Orhan Erdem İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonu’nda yapılan yarışmaya okullarında birinci olan ilkokul öğrencileri katıldı. Yarışmanın jüri üyeliklerini ise Türkçe ve Türk dili ve Edebiyat öğretmenleri yaparken, rehber öğretmenleri ile yarışmaya katılan öğrenciler büyük bir özgüvenle sahneye çıkarak hitabet hünerlerini sergilediler.
Jüri, diksiyon, ezber, vurgu, tonlama ile okuma, duraklamalar, ses tonu, şiir diline uygunluk, kelimeleri doğru ifade etme ve sahnede hakimiyeti gibi kriterlere göre öğrencilere puan verdi.
Yapılan yarışmada, Fatih İlkokulundan Kayra Eymen Baş birinciliği alırken, ikinci Atatürk Ilkokulundan Meryem Ayşe Demirhan,  üçüncü Hacı Tekin Ilkokulundan Ayşe Umay Yonca oldu.
Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Programında verilecek.
HABER / SERKAN AKGÖL 

Bu haber 551 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KADİR ŞEKER, CEZAEVİNDEN İZİNLİ OLARAK TAHLİYE OLDU
KADİR ŞEKER, CEZAEVİNDEN İZİNLİ OLARAK TAHLİYE OLDU
AKŞEHİR SERALARINDA KOP İZLERİ PROJESİ
AKŞEHİR SERALARINDA KOP İZLERİ PROJESİ