KAYMAKAM DEMİRBİLEK: “HERKESİ SULTANDAĞI’NA BEKLİYORUZ”
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KAYMAKAM DEMİRBİLEK: “HERKESİ SULTANDAĞI’NA BEKLİYORUZ”

Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Turizm Saati programına Sultandağı Kaymakamı Murat Demirbilek konuk oldu. Demirbilek programda ilçede yapılan çalışmaları anlattı.

30 Eylül 2022 - 09:42

Sultandağı’nda yapılan Selçuklu Kent Meydan projesine değinen Kaymakam Demirbilek, “Kervansaray, hamam, cami çevresi ve meydanda 7.500 m2 doğal taş ile kaplama yapıldı. Cami, hamam ve çeşme binalarının dış duvarları restore yapılarak tarihi görüntüsü sağlandı. Sokak sağlıklaştırılması kapsamında 17 adet binanın dış cephesinin restoresi yapılarak tarihi dokuya uygun hale getirildi. Kervansaray ve cami çevresinin yaya kaldırımları tarihi dokuya uygun hale getirildi. Tarihi caminin eski tuvaletleri yıkılarak, kompleks şekilde tuvaletler, abdesthane, şadırvanla birlikte cami cemaati ve vatandaşların oturmaları için ahşap alanlar oluşturuldu. Çarşı meydanı yanında bulunan iki adet tarihi uç beyi mezarının bir tanesinin düzenlemesi yapıldı. Bir tanesi de yapılacak” diye konuştu.
“İlçemiz 30 bin ton kiraz üretiyor”
“İlçemizde yaklaşık 3.200 kayıtlı çiftçi, 29.582 hektar tarımsal alanda çiftçilikle uğraşmaktadır” diyen Demirbilek, “İlçemiz 30 bin ton kiraz, 15 bin ton vişne, 10 bin ton elma, 10 bin ton erik ve 1500 ton kayısı üretmektedir. İlçemizde 1 adet meyve suyu fabrikası, 6 adet şoklama tesisi, 7 adet soğuk hava deposu bulunmaktadır. Sultandağı genelinde 7 adet sulama kooperatifi bulunmakta olup, yaklaşık 70 bin dekar alan damla sulama ile sulanmaktadır. Fidan bizden, yetiştirmek sizden projesi kapsamında yaklaşık 30 bin adet kiraz fidanı dağıtılmış ve 750 dekar alanda kiraz bahçesi kurulumu gerçekleşmiştir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Sultandağı’nın doğasının da bambaşka olduğunu belirten Demirbilek, “Herkesi Sultandağı’na bekliyoruz” dedi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Kaymakam Demirbilek Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise Demirbilek’e teşekkür etti.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 397 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HASTALARIN KURTARICISI KAPTAN ABLA
HASTALARIN KURTARICISI KAPTAN ABLA
ZİYAFET SOFRASI AKŞEHİRLİ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU
ZİYAFET SOFRASI AKŞEHİRLİ TİYATRO SEVERLERLE BULUŞTU