KAYMAKAM MEHMET TÜRK MUHTARLAR VE DAİRE MÜDÜRLERİNİ BİRARAYA...
Reklam
Reklam

KAYMAKAM MEHMET TÜRK MUHTARLAR VE DAİRE MÜDÜRLERİNİ BİRARAYA GETİRDİ

Kaymakam Mehmet TÜRK başkanlığında daire amirleri ve ilçemizdeki mahalle muhtarlarının katılımıyla toplantı yapıldı.

22 Haziran 2019 - 09:38

Kaymakam Türk yaptığı konuşmada, ''Muhtarlarımızla ve Daire Müdürlerimizle belirli periyotlarla yaptığımız toplantılarımızın amacı sorunları aracısız, karşılıklı bir şekilde dile getirip, bu sorunlara ortak bir çözüme kavuşturmak ortak hedefimizdir. Vatandaşımıza ulaşmanın en kolay yolu muhtarlarımızdır. Muhtarlar, kamu hizmetlerinin yürütülmesinde etkin bir rol oynamaktadır. Bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Bu bağlamda dilek sorun ve şikayeti olan vatandaşlarımızın ilgili birimlere yönlendirilmelerinin Mahalle Muhtarlarımızca sağlanması, Mahallelerimize ait taleplerinin ilgili birimlere iletilerek istişare halinde bulunmaları, muhtarlarımızın vazifeleri arasındadır.'' ifadelerini kullandı. Bazı muhtarlarımızın bu konuda oldukça tecrübeli olduğunu ifade eden Kaymakam TÜRK; Son Yerel Seçimlerde ilk defa seçilen muhtarlarımıza da vazifelerinin öneminden bahsederek görevlerinde başarı ve kolaylıklar diledi.
Akşehir Kültür Merkezinde yapılan toplantıda muhtarlara; Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Adem BÜYÜKÇANGA tarafından Muhtar Bilgi sistemi tanıtılarak, Hizmet İçi Eğitim kapsamında bilgilendirmeler yapıldı. Daha sonra vatandaşlarımıza etkin hizmet sunumu hususlarında ilçemizin ihtiyaç ve sorunları ele alınarak, mevzuatın ve yönetim şeklinin en verimli halde vatandaşa yansıması bakımından, çözüm üretilmesine yönelik yapılacak çalışmalar değerlendirildi.
Oldukça verimli geçen toplantıda ilçemizin ve mahallelerimizin sorunları dile getirilmiş, sağlık, eğitim, alt yapı, içme suyu ve yürütülen diğer çalışmalar üzerinde durularak yapılacak ve yapılması gereken çalışmalar istişare edilerek ilgili daire amirlerince sorunların çözülmesi noktasında çalışmalar başlatılmıştır.
Kaymakam Mehmet TÜRK'ün başkanlık ettiği toplantıya, İlçemizdeki Daire müdürleri ve Akşehir'e bağlı 55 Mahallenin muhtarları katıldı.
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 

Bu haber 691 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
'1 AYDA SAPTANAN AKTİF VAKA, 15 GÜNDE SAPTANDI'
VALİ’DEN YUNAK ŞUBE MÜDÜRÜNE VE ŞEFE ÖDÜL
VALİ’DEN YUNAK ŞUBE MÜDÜRÜNE VE ŞEFE ÖDÜL