KIBRIS CUMHURBAŞKANI TATAR AKŞEHİR’DE TEMASLARDA BULUNDU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KIBRIS CUMHURBAŞKANI TATAR AKŞEHİR'DE TEMASLARDA BULUNDU

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, temaslarda bulunmak üzere dünyanın ortası Akşehir’e geldi.

07 Eylül 2021 - 10:54 - Güncelleme: 07 Eylül 2021 - 10:59

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar dün Kütahya Dumlupınar Ü n i v e r s i t e s i ’ n d e “Geçmişten Günümüze Kıbrıs Türkü’nün Adadaki Varoluş Mücadelesi” konulu konferansın ardından Akşehir ilçesine gelerek İş Bankası Kavşağında Akşehirlilere seslendiTatar burada yaptığı açıklamada Dünyanın Ortası Akşehir’de bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi:

T Ü R K İ Y E ’ Y L E BAĞLARIMIZI HİÇ KİMSE KOPARAMAYACAK “

Akşehir’de böyle sıcak bir karşılamadan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. İyiki varsınız, iyiki varız. Kıbrıs’tan size sevgi saygı ve halkımın muhabbetlerini getirdim. Biz et ve tırnak aynı milletin evlatları olarak geleceğimizi kurtarmaya, geleceğimizin daha güvenli ellerde olabilmesi için birlikte mücadele etmek Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine baktığımızda gelişen,büyüyen ve gerçekten ve gerçekten dünya liderleri arasında Türkiye Cumhuriyeti olarak başarımız b i z l e r i n mutluluğudur. Güçlü bir Türkiye Cumhuriyetiyle doğu akdenizde, mavi vatanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin güçlenmesi ve haliyle büyük bir milletin evlatları olarak büyük milletin fertleri olarak ulusumuzun milletimizin hakkını hukukunu korumak ve ona göre gençlerimize gelecek nesillere güzel bir gelecek hazırlamak için, güzel bir gelecek bırakmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada olmak benim için farklı bir anlam taşımaktadır. Çünkü Kıbrısın tarihine baktığımızda Osmanlının kıbrısı fethinden sonra seksen bine yakın şehit verilerek fethedilen Kıbrıs daha sonra buralardan Akşehir ve diğer bölgelerden oraya göçmen giden atalarımızın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bizlerin dedeleridir, atalarıdır. Aynı soydan aynı milletten gelen insanlar olarak dayanışma,gönül birliği, kader birliği ve dolayısıyla dayanışma içinde gelecekte daha güçlü olmak için bütün bu duyguları paylaşabilmek bu heyecanı yaşayabilmek aynı milletin evlatları olarak bizimle beraber olan Türk Halkına bir kez daha şükranlarımı sunarım. Hiçbir zaman Türkiyeyle olan bağlarımızı kimse kopartamayacak. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Türk hükümetine, Milletvekillerine ve tüm Türkiye halkına selam olsun diyorum.” Akşehir’i ilk kez ziyaret ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, ilçenin çok önemli bir şehir olduğunu, bölgenin kültürünü ve tarihini bu ziyaretlerle görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Cumhurbaşkanı Tatar buradaki konuşmasının ardından Arasta esnafını ziyaret ederek Helvacı Necmi’de meşhur helvayı yedi. Kıbrıs Cumhurbaşkanı Tatar son olarak restorasyonu yapılan Rüştübey İşhanını ziyaret ederek kahvesini içen Ersin Tatar daha sonra Konya'ya hareket etti. Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ziyaretlerine; Konya Valisi Vahdettin Özkan, Ak Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, MHP Konya Milletvekili Esin Kara,Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay,  Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Siyasi Parti ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

HABER / MEHMET İNCE

Bu haber 865 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ YARALANDI
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ...
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TEDAVİ ETTİĞİ YARALI KÖPEK İYİLEŞTİ
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN TEDAVİ ETTİĞİ YARALI KÖPEK...