KOMEK KAYIT BAŞVURUSU BAŞLADI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KOMEK KAYIT BAŞVURUSU BAŞLADI

KOMEK Konya güz dönemi kayıt başvurusu 20 Eylül 2022 Salı günü sabah saatleri itibariyle başladı. Kayıtlar Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursu KOMEK’in www.komek.org.tr internet adresi üzerinden online veya KOMEK / ASEM Kurs Merkezlerinden yapılacak.

23 Eylül 2022 - 09:45

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları KOMEK, istihdama katkı sağlamaya ve kursiyerlerin sosyal yönlerini geliştirmeye devam ediyor. Meslek edindirme alanında Türkiye’ye model olan ve bugüne kadar yüzlerce branşta 1 milyondan fazla kursiyere eğitim veren KOMEK’in 2022 Konya güz dönemi kayıt başvuruları 20 Eylül - 3 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacak.KOMEK’te yeni dönemde yüz yüze derslerin yanı sıra online dersler de yer alacak. KOMEK güz dönemi dersleri 10 Ekim 2022 - 29 Ocak 2023 tarihleri arasında yapılacak. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, KOMEK’in kurulduğu günden bugüne kadar 544 farklı branşta 1 milyondan fazla kursiyere eğitim verdiğini hatırlattı. Yetişkinler için güz döneminde hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimle hizmet verilmeye devam edeceğini belirten Başkan Altay, KOMEK ve ASEM’lerin bir sanat ya da meslek öğrenilen merkezler olmasının yanı sıra; spor faaliyetlerinin yapıldığı, kursiyerlere sosyalleşme imkanı sağlayan ve rehabilite amaçlı terapi merkezleri olarak da hizmet verdiğini ifade etti. Başkan Altay, tüm Konyalıları ve kendisini geliştirmek isteyen tüm üniversite öğrencilerini KOMEK ve ASEM’e kayıt yaptırmaya davet etti.
KOMEK, her kayıt döneminde birbirinden farklı branşlar ve etkinliklerle eğitimlerine doludizgin devam ediyor. Yeni dönemde; “Vitray Boyama”, “Gitar”, “Ebru”, “Photoshop”, “Cenaze Hizmetleri”, “Hasta ve Yaşlı Bakımı”,“Uygulamalı Tiyatro”,”Erkek ve Kadın Kur’an- Kerim”, “İşaret Dili”, “Arapça A1 ve Arapça A2”, “Okul Öncesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi”, “Diksiyon”, “Diksiyon Spikerlik ve Sunuculuk”, “Etkili ve Hızlı Okuma”, “Okuma-Yazma”, “İngilizce A1 ve İngilizce A2”, “Almanca A1 ve Almanca A2”, “Giyim” , “Mefruşat”, “Ahşap Boyama”, “Güzel Sanatlara Hazırlık”, “ Saç Sakal Kesimi”, “Bilgisayar İşletmenliği”, “Resim”, “Amigurimi”, “Şiş Örgü”, “Bağlama”, “Ney Eğitimi”, “Temel Sekreterlik”, “Motorlu Taşıtlar Çevre Trafik Eğitimi”, “Motorlu Taşıtlar Direksiyon Öğreticiliği”, “İğne Oyası”, “İleri Excel” gibi eğitimler bulunuyor. 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 766 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EYÜP OYAN DEREÇİNE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU
EYÜP OYAN DEREÇİNE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI OLDU
"ILGIN ÖNEMLİ TURİZM AKSI OLACAK"