KONYA AŞI HARİTASINDA MAVİ’YE DÖNDÜ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KONYA AŞI HARİTASINDA MAVİ’YE DÖNDÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya'nın aşılamada 'mavi' kategorideki iller arasına girdiğini açıkladı

08 Eylül 2021 - 10:46

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Covid-19 Aşı Bilgilendirme Haritasında ‘Sarı’ il kategorisinden, ‘Mavi’ ( düşük riskli ) il kategorisine geçmekten dolayı mutlu, salgın ile yaptığımız mücadelede artık daha da umutluyuz. 
Şehrimizde 1. doz aşısını yaptıran vatandaşlarımızın oranı % 75’in üzerine çıkmış durumdadır. Salgının tamamen kontrol altına alınabilmesi için vatandaşlarımızdan duyarlılıklarının devam etmesini istiyor, 2. ve 3. doz aşı oranlarında da %75 ve üzerini yakalayabilmek için aşı zamanı gelen vatandaşlarımızı en kısa sürede aşı polikliniklerimize davet ediyoruz.
Aşılama hizmetleri ilimizde, kamu, özel ve üniversite hastaneleri başta olmak üzere aile sağlığı merkezleri ve erişimin kolay olduğu birçok noktada verilen hizmetlerle sağlanmaktadır. Bu hizmetleri vatandaşlarımıza ulaştırarak, salgının bir an önce bitmesi için özverili ve fedakâr bir şekilde görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza tekrardan teşekkür ediyor, salgından kurtuluşun tek reçetesinin ‘Aşı’ olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.

Bu haber 400 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ YARALANDI
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ...
NASREDDİN HOCA ANMA GÜNLERİ BAŞLADI
NASREDDİN HOCA ANMA GÜNLERİ BAŞLADI