KONYA BÜYÜKŞEHİR ILGIN’DA MAHALLE YOLU STANDARDINI...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KONYA BÜYÜKŞEHİR ILGIN’DA MAHALLE YOLU STANDARDINI YÜKSELTİYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde yürüttüğü yol çalışmaları kapsamında Ilgın’a bu yıl 47,5 kilometre mahalle yolu daha kazandırıyor.

26 Temmuz 2022 - 10:17

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçelerde sürdürdükleri çalışmalar kapsamında Ilgın’da 47,5 kilometre mahalle yolu yapımını sürdürdüklerini söyledi. 8,1 kilometrelik Yukarıçiğil-Belekler yolunun tamamlandığını kaydeden Başkan Altay, Eldeş-Gökçeyurt, Gökçeyurt-Selçuklu sınırı, Argıthanı-Çavuşçugöl, Ağalar Mahallesi ile Ilgın Şeker Fabrikası yolunda çalışmaların bitirilmesi için ekiplerin yoğun mesai harcadığını vurguladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya genelinde sorumluluk alanlarındaki yollarda kaliteyi ve konforu yükseltmeye büyük önem verdiklerini ifade ederek bu doğrultuda yalnızca 2022 yılı içerisinde 596 kilometre uzunluğunda mahalle yolunu Konya’ya kazandırmak için yoğun mesai harcadıklarını söyledi.

Bu kapsamda Ilgın’da da yoğun bir şekilde çalıştıklarını kaydeden Başkan Altay, “Ilgın ilçemizde 8,1 kilometrelik Yukarıçiğil-Belekler yolunu tamamladık. 1,5 kilometrelik Eldeş-Gökçeyurt, 10 kilometrelik Gökçeyurt-Selçuklu sınırı, 16 kilometrelik Argıthanı-Çavuşçugöl, 5,9 kilometrelik Ağalar Mahallesi ile 6 kilometrelik Ilgın Şeker Fabrikası yolunda çalışmaların bitirilmesi için ekiplerimiz yoğun mesai harcıyor. Toplamda bu yıl Ilgın ilçemize yapacağımız 47,5 kilometrelik mahalle yolu çalışmamız 33 milyon lira bedelle hayata geçirilecek. Konya’mız ve Ilgın’ımız için hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
HABER MERKEZİ 

Bu haber 620 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NASREDDİN HOCA İÇİN ALMANYA'DAN AKŞEHİR'E GELDİLER
NASREDDİN HOCA İÇİN ALMANYA'DAN AKŞEHİR'E GELDİLER
ÇİFTÇİLERE HUBUBAT ALANLARINDA PAS HASTALIĞI UYARISI
ÇİFTÇİLERE HUBUBAT ALANLARINDA PAS HASTALIĞI UYARISI