KONYA’DA 2. DOZ AŞILAMA ORANI %65’e YÜKSELDİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KONYA’DA 2. DOZ AŞILAMA ORANI %65’e YÜKSELDİ

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Covid-19 Aşı Bilgilendirme Haritası 2. doz aşı yapılma oranında şehrimiz % 65 aşılama ile ‘Turuncu’ il kategorisinden, ‘Sarı’ il kategorisine geçti.

06 Ekim 2021 - 23:11

Konya il sağlık müdürlüğünden yapılan açıklamada :"İlimizde, aşılanma oranının artmasına bağlı olarak vaka sayılarındaki azalma ciddi bir şekilde kendisini göstermektedir. Covid-19 ile mücadelemizde başarıyı kalıcı olarak yakalayabilmemiz için vatandaşlarımızdan duyarlılıklarının devam etmesini istiyor 1. Doz aşı yapılma istatistiklerinde yakaladığımız yüksek orana ( % 82 )  2. doz aşıda da ulaşmayı arzu ediyoruz. 2. Doz aşı oranında  ‘Mavi’ ( Düşük riskli il ) kategorisine en kısa sürede geçmek için vatandaşlarımızı aşı polikliniklerimize davet ediyoruz.
Aşılama hizmetleri ilimizde, kamu, özel ve üniversite hastaneleri başta olmak üzere aile sağlığı merkezleri ve erişimin kolay olduğu birçok noktada verilen hizmetlerle sağlanmaktadır. Bu hizmetleri vatandaşlarımıza ulaştırarak, salgının bir an önce bitmesi için özverili ve fedakâr bir şekilde görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza tekrardan teşekkür ediyor, salgından kurtuluşun tek reçetesinin ‘Aşı’ olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz." 
HABER MERKEZİ 

Bu haber 416 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
SENTETİK ÇİM SAHALAR GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYOR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLAMAKLA BİRLİKTE GIDA ARZI VE GÜVENLİĞİNİN DEVAMINI GARANTİ ALTINA ALMAKTIR
BAŞKAN ERKOYUNCU; BİZİM TEK DERDİMİZ TARIMSAL ÜRETİMDE...