Konya kiralık daire fiyatları ne kadar?
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Konya kiralık daire fiyatları ne kadar?

15 Haziran 2019 - 10:47 - Güncelleme: 17 Haziran 2019 - 11:42

Konya’da kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler
İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya, yüzölçümü olarak Türkiye’nin en büyük ilidir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılı verilerine göre 2 milyon 205 bin 609 nüfus yoğunluğuna sahiptir. Ülkemizin en kalabalık 7. şehri olarak bilinmektedir. Çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapan Konya, emlak yatırımcılarının da yakından takip ettiği şehirler arasında yer alıyor. Çevre ve şehircilik bakanı tarafından ilerleyen yıllarda marka şehir olarak anılacağı haber verilen Konya, gerek satılık gerekse kiralık konutlarıyla ilgi odağı olmayı başarıyor. Yeni konutlar ve yapılan projelerle insanların yaşam seviyesinin yükseltilmesi hedeflenen şehirde, her bütçeye uygun konut bulmak mümkündür. Peki, Konya kiralık ev fiyatları ne kadar? Konya şehrinde ortalama konut metrekare fiyatı en uygun ilçe hangisi? Bu ilçelerdeki kiralık daire fiyatları nedir? Konya’nın en büyük ilçesinde kiralık daireler ne kadar? Konya’nın en uygun fiyata kiralık dairelerin bulunduğu ilçesi hangisi? İşte Konya emlak piyasasına dair merak edilenler!

 

Konya’da kiralık daire fiyatları 528 TL’den başlıyor!

Hem kiralık daire hem de satılık daire alanında rağbet gören Konya’da, Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre satılık konut fiyatları son bir ayda yüzde 0.2 artış gösterdi. Ortalama 100 metrekare kiralık daire için minimum fiyat 528 TL iken, maksimum fiyatın da 880 TL olduğu görülmektedir. Konya’da 100 metrekare dairelerin ortalama fiyatlarının da 704 TL olduğu bilinmektedir. Şehirdeki konut yatırım geri dönüş süresi de emlak yatırımı yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Konya’da kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 19 yıl olarak hesaplanmaktadır.

Konya’nın en kalabalık ilçesi olan Selçuklu’da kiralık evler ne kadar?

Konya’nın en yoğun ilçesi olması yönüyle, son bir ayda konut satışlarında artış gösteren Selçuklu 648 bin 850 nüfus yoğunluğuna sahiptir. Konya’nın en gözde bölgesi olması, ilçedeki kiralık daire fiyatlarında da belli artışların yaşanmasına sebep olmaktadır. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre, Selçuklu’da ortalama 100 metrekare kiralık daire fiyatları minimum 520 TL olarak hesaplanmaktadır. Bu fiyatların aynı kriterlerde maksimum 866 TL olduğu bilinmektedir. 100 metrekare kiralık evlerin ortalama fiyatları da 693 TL’dir. Selçuklu’da kiraya verilen bir evin yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 19 yıl olarak hesaplanmaktadır.

Konya’nın konut metrekare fiyatı en uygun ilçesi: Beyşehir

Beyşehir, 73 bin 768 nüfus yoğunluğuyla Konya’nın en büyük 6. ilçesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre Beyşehir ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.316 TL olurken, geri dönüş süresi 27 yıl olarak hesaplanmaktadır. Bölgede ortalama 100 metrekare kiralık daire fiyatlarının minimum 303 TL, maksimum olarak da 505 TL olduğu görülmektedir. 100 metrekare kiralık dairelerin ortalama fiyatlarının da 404 TL olduğu görülmektedir.

Konya’nın Meram ilçesinde kiralık konutların yatırım geri dönüş süresi 18 yıl!

Meram, Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2018 yılı verilerine göre 342 bin 315 nüfus yoğunluğuyla Konya’nın en kalabalık 3. ilçesidir. Bölgedeki ortalama 100 metrekare kiralık daireler minimum 561 TL iken, maksimum 935 TL olarak bilinmektedir. 100 metrekare kiralık dairelerin ortalama fiyatları da 748 TL’dir.
Konya’da yer alan kiralık daire fiyatlarını yakından incelemek istiyorsanız, tüm Konya kiralık daireler  için tıklayın!

Bu haber 3107 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKŞEHİR OSB DEMİRYOLU YÜK TAŞIMACILIĞI İÇİN İNŞAAT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
AKŞEHİR OSB DEMİRYOLU YÜK TAŞIMACILIĞI İÇİN İNŞAAT...
PANCAR ÜRETİCİSİ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ
PANCAR ÜRETİCİSİ SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ