KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE YÜZ KORUYUCU SİPER ÜRETİMİNE...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KORONAVİRÜS İLE MÜCADELEDE YÜZ KORUYUCU SİPER ÜRETİMİNE BAŞLANDI

Akşehir Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM), sağlık çalışanlarının koronavirüsle mücadelede korunmalarını sağlamak amacıyla 3d yazıcı ile yüz siperliği üretimine başladı.

30 Mart 2020 - 00:56

Üretim hakkında bilgi veren Aile Birliği Başkanı İbrahim Önder:  Dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı tedbirler kapsamında sağlık çalışanlarına destek olmaya karar verdiklerini bu amaçla Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu’nun Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Erdem ile görüştüğünü üretimin bir basamağının da BİLSEM olacağını bildirdi. "Bu siperlikler ilk etapta elinizi yüzünüze götürmenizi engelliyor, ikincisi gelen damlacık enfeksiyonlarından koruyor, üçüncüsü ise gözlerinizi koruyor. Bu siperlik ile aynı zamanda maske de kullanılıyor. Bu siper önemli bir psikolojik rahatlık da sağlıyor." 
"Koranavirüsle mücadelede sahip olduğumuz 3 boyutlu yazıcı potansiyeliyle medikal parçalara, araç ve gereçlere ihtiyaç duyan hastaneleri desteklemek ve kişisel korunmaya cevap vermek istiyoruz. 3 boyutlu yazıcıda üretilmiş parçalar, ihtiyaç anında orijinal parçaların yerini daha kısa sürede alabiliyor. Şu anda hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının hastalarla yakından irtibatları sırasında korunmalarını sağlayacak yüz kalkanı üretiyoruz. İhtiyacı olan kurum ve kuruluşlara hastane ve sağlık merkezleri gibi yerlere bu ürünlerin ulaştırılmasını sağlayacağız."Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 3 boyutlu (3-D) yazıcıya sahip eğitim kurumlarımız, Akşehir Bilim ve Sanat Merkezi, Nasreddin Hoca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü Akşehir Gençlik Merkezinde görevli gönüllü öğretmenlerimizden oluşan bir ekip toplam 4 yazıcı ile kendi evlerinde Akşehir Devlet Hastanesi’nde görevli sağlık çalışanlarının kullanımına sunulmak üzere yüz koruyucu siper üretimine başladılar. Günde 20-30 adet, haftada asgari 150 adet üretilmesi düşünülen maskelerin protatipleri Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent ERDEM’e sunularak üretime başlanılmıştır. Koruyucu yüz siperlerini inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Barbaros TOPALOĞLU, “Koronavirüs ile mücadele de önemli bir katkı sağlayacağını düşündüğümüz yüz koruyucu siper üretimi ile sağlık çalışanlarımıza destek vermek istiyoruz. Gönüllü olan öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. “ dedi.
HABER / MEHMET İNCE
 

Bu haber 1583 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
POLİS MEMURU ÖZEN EMEKLİ OLDU
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK
KENDİNE ÖZGÜ TADI VE KOKUSUYLA ÜNLÜ ORGANİK "ÇAKILLAR...