KÖY YAŞAM MERKEZİNDE EĞLENCELİ ETKİNLİKLER
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

KÖY YAŞAM MERKEZİNDE EĞLENCELİ ETKİNLİKLER

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya; Kullanılmayan köy okulu binalarının yaşam merkezlerine dönüştürülme projesi kapsamında, Savaş mahallesinde yapımı tamamlanan “Köy Yaşam Merkezini” ziyaret etti.

05 Kasım 2022 - 12:05

Başkan Akkaya’nın ziyareti sırasında; Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A.Barbaros Topaloğlu, Akşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile Nasrettin Hoca İlkokulu Müdürü Recep Ersoy Öncel’de eşlik etti.  
Başkan Akkaya” Köy yaşam merkezimiz neşeyle birlikte ve farkındalık da katmış, çok beğendim. Burada çocuklarımız için ve yetişkin bireyler için her şey düşünülmüş, Atölyeler, Halk eğitim kursları, Anasınıfı ve köy yaşam merkezinin bahçesinde kurulu olan oyun parkuru ve ateş çukuru gibi faaliyetlerle zamanlarını geçirecekler. Yapım aşamasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Yaptığı konuşmasının ardından Başkan Akkaya” Sohbet edip ve “Köy Yaşam Merkezi”nin faaliyetleri hakkında bilgi edindi.  
Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu “Köy Yaşam Merkezi” nin yapımı sırasında verdiği destekler için Başkan Akkaya’ya teşekkür etti.   
Köy Yaşam Merkezi öğretmenleri ve öğrencileri Başkan Akkaya’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür edip günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. 
KÖY YAŞAM MERKEZLERİ
 KÖYLERİN KALBİ  OLACAK
Kullanılmayan köy okulu binaları, köy yaşam merkezleri projesiyle ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane; matematik, doğa, bilim, ve tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülüyor. Köy yaşam merkezleri, öğrencilerin ve köy halkının hizmetine sunuluyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kullanılmayan köy okulu binalarının köy yaşam merkezlerine dönüşümüne ilişkin şu bilgileri paylaştı: "Eğer anaokulu veya ilkokul olarak kullanılamıyorsa halk eğitimi merkezi olarak kullanılarak özellikle tarım ve hayvancılıkla ilgili köylülerimizin ihtiyaç duyduğu her türlü eğitimi, Tarım ve Orman Bakanlığımızla iş birliği içinde koordineli bir şekilde yürüterek köylümüzün bulunduğu mekâna eriştirmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda eğer halk eğitimi merkezine  ihtiyaç yoksa köyün durumuna ve fiziki koşullarına göre orayı bir gençlik kampına dönüştürmeye, çocuklarımızın gençlik kampında vakit geçirecekleri, köy ortamını teneffüs edecekleri bir mekâna dönüştürmeyle ilgili çalışmalarımız devam ediyor."
Projenin tüm il, ilçe ve köylerde büyük bir teveccühle karşılandığını anlatan Özer, "İllerimiz artık kendi köylerindeki okulların tekrar hayata kazandırılmasıyla ilgili aktif olarak bu sürece katılmaya başladılar. İnşallah, biz bakanlık olarak tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte sahada köy okullarının açılması ve aktif olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasıyla ilgili süreci yakinen takip edeceğiz." diye konuştu.

HABER MERKEZİ 

Bu haber 382 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KEMAL KILIÇDAROĞLU : AKŞEHİR'İ İL YAPACAĞIZ
KEMAL KILIÇDAROĞLU : AKŞEHİR'İ İL YAPACAĞIZ
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KANDİL SİMİDİ İKRAMI
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KANDİL SİMİDİ İKRAMI