M. ALİ UZ SELÇUKYA’DA KONUŞTU
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

M. ALİ UZ SELÇUKYA’DA KONUŞTU

Selçukya Kültür Sanat Derneğinin bu haftaki konuğu araştırmacı yazar Av. Mehmet Ali Uz oldu.

24 Ocak 2020 - 08:32

Selçukya Sohbetleri program koordinatörü Devriş Ahmet Şahin , “ Bu akşam Konya'nın yetiştirmiş olduğu duayen isimlerinden Araştırmacı Yazar, Av. Mehmet Ali Uz'u ağırlıyoruz. Kendisinin yıllar önce yapmış olduğu edebiyatımızda meşhur beyit ve mısralar isimli çalışmaları ve araştırmalarından görüşlerinden istifade etmek istedik” dedi.
M. Ali Uz , ise gençlerde gördüğü kelime hazinesi yoksulluğu üzerine örnekler vererek: “Kelimeler bizim düşünce ve hayal gücümüzü ifade etmemize yarayan sembollerdir. Eğer düşüncelerimizi ifade edecek söz bulamıyorsak hiçbir şey üretemeyiz . Dil zenginliğimize tekrar kavuşmak için en önemli usullerden biri de yeni nesillere şiir okutmayı , şiir ezberlemeyi sevdirmektir.” Dedi . Selçukya şiir akşamlarında daha çok genç görmek istediğini de sözlerine ekledi.Daha sonra Türk edebiyatının önde gelen şairlerinden derlediği ünlü beyit ve mısraları, onların hikayelerine sanatlarına yer verdiği konuşma ilgi ile dinlendi.
Selçukya Kültür Sanat Derneği başkanı Av. Fatma Şeref Polat yapmış olduğu teşekkür konuşmasında :“Edebiyatımızdaki , meşhur beyitler ve dizeler ile onların anlamları hikayeleri, kullanılan sanatlar üzerine sohbeti ile bizi tarihin şiir bahçesinde dolaştıran , kıymetli üstat , araştırmacı yazar Av. Mehmet Ali Uz beyefendiye teşekkürlerimizi arz ederiz.”dedi.Program,Konya Büyükşehir Daire Başkanı Dr.Cemil Evirgen ve Dernek Başkanı Av.Fatma Şeref  Polat tarafından Mehmet Ali Uz'a günün anısına plaket takdim edilmesinin akabinde çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.
İHA 
 

Bu haber 669 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YİNE ANTALYA, YİNE UYUŞTURUCU
YİNE ANTALYA, YİNE UYUŞTURUCU
KONESOB BAŞKANI KARABACAKTAN AKŞEHİR ÇIKARMASI
KONESOB BAŞKANI KARABACAKTAN AKŞEHİR ÇIKARMASI