MERAL AKŞENER’DEN BÖLGE ZİYARETİ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MERAL AKŞENER’DEN BÖLGE ZİYARETİ

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Dün Akşehir ve bölge ilçeleri ziyarette bulundu.

02 Nisan 2021 - 10:36

İyi  Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Konya programı kapsamında ilk önce Yunak ilçesine geçerek partililer tarafından karşılandı. Daha sonra Tuzlukçu İlçesine geçen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretleri yaparak Belediye Başkanı Nurettin Akbuğa ile görüştü. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Akşener, 2020 yılından itibaren başlattığı ziyaretlerine şehir şehir, ilçe ilçe devam ettiğini belirtti. Akşener, gazetecilerin sorusu üzerine MHP lideri Bahçeli'nin AYM ile ilgili açıklamalarını eleştirdi. İYİ Parti lideri Akşener, şunları söyledi: ''Ben hukukçu değilim. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iddianamesindeki eksiklere yönelik Anayasa Mahkemesi raportörünün düzeltilmesi amacıyla geri gönderdiğine dair bilgim var. Dolayısıyla buradan baktığınızda normal bir prosedür gibi görüyor. Bir de Sayın Bahçeli, sürekli olarak 'Hadi hadi, kapatın' dediğinden muhtemelen Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, çok hızlı hazırlamış, eksiklikler olmuş. Muhtemelen bunlar yeniden gözden geçirilecektir fakat burada dikkatimi çeken şu; bu geri gönderilmenin üzerine Sayın Bahçeli, ikinci kere Anayasa Mahkemesi'nin kapatılmasına dair hızlı salvoda bulundu, tehditler savurdu. Burada iki şey var. Birincisi, Sayın Bahçeli, çok mübarek bir isim olarak tanımladığı, muhterem bir isim olarak tanımladığı ve 2023'te 'Cumhur İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan ettiği Sayın Recep Tayyip Erdoğan beyefendinin ikinci defa seçilip, seçilmeyeceği konusunda Türkiye'de hukukçular ikiye bölünmüş durumda. Böyle bir pozisyonda, çok muhterem ve çok mübarek kabul ettiği cumhurbaşkanı adayının üzülmesini muhtemelen istemediği için ne olur ne olmaz, diye bugünden Anayasa Mahkemesi'ni taşlamaya ve oklamaya başladı. Bu tür, çok üst perdeden ve racon kesen davranış biçimlerinin hukuka, demokrasiye, insan haklarına ve hiçbir şeye, 150 yıllık demokrasi tarihimize, eksik gedik de olsa, demokrasi tarihimize uymadığını söyleyebilirim. Son hadiselere baktığımızda ben yakın arkadaşının kız kardeşi olarak, kendisini evine dönmeye davet ediyorum. Çok yorgun olduğunu anladım. Dolayısıyla evine dönmeli, biraz tefekküre ve evinde dinlenmeye davet ediyorum." 
Akşener, daha sonra Akşehir ilçesine geçerek esnafı ziyaret etti ve vatandaşlarla görüştü.
 ESNAF ZİYARETİ YAPTI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Konya'daki programı kapsamında, Akşehir ve Ilgın ilçelerinde esnafı ziyaret etti. Akşener, esnafla sohbet edip, sorunlarını dinledi.
Meral Akşener'in Akşehir ziyaretine Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, Akşehir İyi Parti İlçe Başkanı Mehmet Emre ve ilçe Yönetimi, İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Sultandağı ilçe Başkanı Aykut Okumuş, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı. 
HABER MERKEZİ 
 

Bu haber 1037 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAZADA HAYATINI KAYBEDEN TAKSİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KAZADA HAYATINI KAYBEDEN TAKSİCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
OTOGARDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI
OTOGARDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANDI