MESLEKİ AÇIKÖĞRETİM LİSESİ KAYITLARI BAŞLADI
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MESLEKİ AÇIKÖĞRETİM LİSESİ KAYITLARI BAŞLADI

Liseden mezun olamamış, halen açık lisede okuyan, ikinci bir lise okumak isteyen herkesin yararlanabileceği mesleki açık öğretim lisesinde, gündüzleri çalışıp hafta sonları derse gelerek okumak mümkün.

10 Eylül 2021 - 10:39

 Akşehir Şehit Öğretmen Gürkan Arıtürk MTAL yönetimi şu ifadelere yer verdi: "Okulumuz İlçemizde mesleki açık öğretim eğitimlerini tek alanda yürütmektedir. Okulumuzda Çocuk Gelişimi ve Eğitimi   mesleki açık öğretim alanı bulunmakta ve öğrenciler hem bir işte çalışıp hem de meslek lisesi okuyabilme hayalini gerçekleştirmektedirler. Geçmiş yıllarda kendi işinde çalışan ya da okuma fırsatı bulamayan birçok öğrencimiz mesleki açık öğretim okumak için okulumuza başvurarak eğitimlerini tamamladılar. Hem bir meslek lisesi diploması sahibi olmak hem de iş hayatına erken atılmak isteyen herkesi kayit vaktini kaçırmadan okulumuza bekliyoruz. 18 yaşını doldurmamış öğrenciler velileri ile birlikte, 18 yaşından büyük öğrenciler kendileri bizzat okulumuza başvurabilir.Mesleki açık öğretim okuyan öğrenciler örgün meslek lisesi okumuş gibi diploma ve haklara sahip olmaktadır. Son sınıfta işletmelerde beceri stajı yapacak olan öğrenciler bu staj sonrası kendi alanı ile ilgili diplomayı hak edeceklerdir. Ayrıca bu öğrencilere mezun olduklarında örgün öğretimde olduğu gibi Europass (Avrupa Diploma Eki) ve iş Yeri Açma belgesi de verilmektedir.
ilk Kayıt ve Kayıt Yenileme Başvuru Tarihi 06 EYLÜL 2021 - 01 EKİM 2021
ilk Kayıt ve Kayıt Yenileme Mazeret Başvuru Tarihi27 Eylül-01 Ekim 2021
Belirtilen tarihlerde çeşitli nedenlerle İlk Kayıt işlemlerini yaptıramarnış öğrenciler için 27 Eylül-01 Ekim 2021tarihleri arasında ise Mazerete Bağlı İlk Kayıt işlemleri yapılacaktır.ilk kayıt yaptıran öğrencilerin  Ders Seçimi işlemlerinin yapılacağı tarihler belirlendiğinde http://maol.meb.gov.tr/ adresinden duyurulacaktır."

Bu haber 474 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ YARALANDI
CANKURTARAN YOLUNDA KAZA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ 2 KİŞİ...
NASREDDİN HOCA ANMA GÜNLERİ BAŞLADI
NASREDDİN HOCA ANMA GÜNLERİ BAŞLADI