MEVLANAYI ANMA PRORAMI ETKİNLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MEVLANAYI ANMA PRORAMI ETKİNLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bursa Panorama Fetih Müzesinde gerçekleştirilen Şeb-i Arus programı büyük ilgi gördü.

30 Kasım 2022 - 10:45

  Sevgi ,hoşgörü , birlik ve beraberliğin temsilcisi Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi, vefatının 749. yıldönümünde "ŞEB-İ ARUS MEVLANA'YI ANLAMA" etkinliğinde  anıldı. 
  Bursa Konyalılar  Kültür Dayanışma Ve Yardımlaşma derneği tarafından bu yıl 2.si 
Bursa Osmangazi fetih 1326 müzesinde gerçekleştirilen 749. Şeb-i Arus , Sema ve mehteran Gösterisi’ büyük ilgi görürken, gösteriler izleyenleri mest etti.
  
     Şeb-i Arus etkinliği’ne; üst düzey yöneticiler , belediye meclis üyeleri, daire amirleri, siyasi parti , sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ve basın mensupları ile birlikte çok sayıda Bursa ve Konyalılar   katıldı.
    Salona sığmayan katılımcılar etkililiği üst kat terasında takip ettiler. 
     Program; Canlı Ney ve Kanun dinletisi eşliğinde, Konya görselleri sunumu, Açılış, Saygı duruşu, İstiklal marşı, Kur'an-ı Kerim tilaveti , Katılımcı konuşmaları, Mehter takımı gösterisi eşliğinde ilahi dinletisi ve Konya'dan gelen semazen gösterisini  izlediler..
     ‘Mevlana Konya ,Türkiye ve Dünya değeridir’
          Dernek başkanı Musa bozkurt bu yıl 2.sini düzenlediğimiz Şeb-i Arus  Mevlanayı anlama etkinliğini
     Mevlana'nın, barış, kardeşlik ve hoşgörü mesajından ilham alarak etkinlik temasını "Birlik Vakti" olarak belirledik dedi. Başkan  ayrıca HZ.Mevlanayı anma programını Bursa’da her yıl düzenleyeceklerini sevgili Bursa ve Konyalı hemşerilerimizin  mevlananın Dünya görüşünden faydalanmalarını sağlamak istediklerini beyan etti. 
     Organizasyona desteğini esirgemeyen Osmangazi belediyesine, Özellikle Sayın Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Ekibine  ,Konya Büyükşehir  Belediyesine , Karatay,Seydişehir, Cihanbeyli Belediyelerine ve bizleri yalnız bırakmayan misafirlere teşekkür etti..
     Organizasyonu üstlenen Bursa Konyalılar derneği yönetimi Bursa Konyalılar derneği Başkanı Musa Bozkurt, Başkan yardımcısı Şahin Boztepe, Başkan yardımcısı Halim Tarıkurt, Başkan yardımcısı Hakkı Arıcı, Başkan yardımcısı Fatih Kızıler , Başkan yardımcısı ve Sosyal medya sorumlusu Atilla Bayat günün hatırası olarak yönetim ve katılımcılar ile fotoğraf çekildi. Ve plaket takdim edildi. Misafirlere Konya temalı ikramlar da bulunuldu...
HABER MERKEZİ 

Bu haber 309 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KEMAL KILIÇDAROĞLU : AKŞEHİR'İ İL YAPACAĞIZ
KEMAL KILIÇDAROĞLU : AKŞEHİR'İ İL YAPACAĞIZ
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KANDİL SİMİDİ İKRAMI
AKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KANDİL SİMİDİ İKRAMI