MİLLETVEKİLİ ERDEM UMUT BAKIM MERKEZİNİN DEV YATIRIMINI YERİNDE...
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ ERDEM UMUT BAKIM MERKEZİNİN DEV YATIRIMINI YERİNDE İNCELEDİ

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ile Ak Parti İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Erdem Umut Bakım Merkezinin Yakın bir zamanda hizmete girecek olan 300 yataklı yeni hizmet binasının inşaatını ziyaret ettiler.

24 Eylül 2019 - 09:20

İlçemizde 15 yıldır faaliyet gösteren Umut Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri, 20 bin metrekare arazi üzerine kurulacak olan 300 yataklı Engelli ve Yaşlı Bakım Merkezi’nin inşaatına tüm hızıyla devam ediliyor.
Umut Rehabilitasyon Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Camcı; 10 bin metre kare kapalı alana sahip olacak tesisin, Türkiye’nin en büyük Bakım Merkezlerinden birisi olacağını söyledi. Bedensel, Zihinsel ve Ruhsal engellilere hizmet verecek tesisin 3 bloktan oluşacağını ve 300 yatak kapasitesine sahip olacağını belirtti.
Türk Standartları Enstitüsü’nün (TSE) erişilebilirlik standartlarına uygun olarak tasarlanan tesiste; spor salonları, fizik tedavi salonları, sosyal etkinlik salonları, iş atölyeleri, hayvan barınakları ve tarımsal rehabilitasyon alanlarıyla engellilere Avrupa standartları üzerinde hizmet verilecek. Umutevim Limited Şirketi bünyesinde halen 170 kişi çalışırken, 300 engellinin bakım hizmeti alacağı yeni merkezde yaklaşık 200 kişi istihdam edilecek.”  
HABER / EBUBEKİR ARSLAN 
 

Bu haber 322 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇELTİK BELEDİYESİ, PAZAR YERİ, GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDA KONTROLÜ ELDEN BIRAKMADI…
ÇELTİK BELEDİYESİ, PAZAR YERİ, GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINDA...
TFF'DEN AÇIKLAMA:
TFF'DEN AÇIKLAMA: "LİGLER EN ERKEN HAZİRAN AYINDA OYNANABİLECEK"